23.10.2023 11:00
Поділитися

«Я хочу навчитися створювати компʼютерні програми та власні ігри»: Історія 11-річного Захара з Запоріжжя, який переживає втрату тата, але знаходить натхнення у навчанні та мріє стати програмістом

«Я хочу навчитися створювати компʼютерні програми та власні ігри»:  Історія 11-річного Захара з Запоріжжя, який переживає втрату тата, але знаходить натхнення у навчанні та мріє стати програмістом

Захар Божко народився у невеликому місті Оріхові, Запорізької області. До повномасштабного вторгнення — це було затишне містечко, в якому Захар провів перші яскраві роки дитинства. Там у нього була власна кімната, колекція машинок Hot Wheel та багато друзів, з якими вони разом безтурботно гуляли, катались на велосипедах або на скейті. Захар завжди був дружелюбним та приязним хлопчиком.

Та війна зруйнувала його дитинство, забравши у нього найдорожчу людину —  батька. Його друзі розʼїхались, а його рідне місто досі потерпає від постійних обстрілів і вже майже на 90% знищено окупантами. Тож Захар з мамою були змушені переїхати до Запоріжжя. 

Мама Захара, Ганна, болісно згадує, як розпочалось повномасштабне вторгнення, як їм довелось переїжджати і як Захар переживає втрату: 

«“Прильоти” почались майже одразу: виходиш з будинку, щоб перебігти у підвал, а там летять уламки…Ми дуже часто ночували у підвалі. Потім були проблеми з їжею, в магазинах у нас майже нічого не було, а дитячі товари так взагалі неможливо було знайти. Потім почали видавати дитяче харчування, а для Захара давали печиво і трохи цукерок з соком. Найбільше, як мамі, мені було страшно за дітей. Тому 4 квітня 2022 року ми взяли трохи речей і поїхали до міста Запоріжжя. Це нове місце для нас, тут все чуже, тому ми досі звикаємо і сумуємо за рідним домом. 

Сергій, батько Захара, ще з початку війни пішов добровольцем. Він розповідав, що вони “взяли трофейний танк”, Сергій його відремонтував за власний кошт, навчився керувати танком… Але під час виконання завдання, Сергій, батько Захара, загинув у танку. Він, здається, що відчував свою смерть, бо незадовго до цього ми розмовляли по телефону і він мені говорив: «Я скоро загину, бережи себе і дітей». 

Він — справжній ГЕРОЙ для свого сина! Спочатку Захар дуже кричав і плакав, говорив, який поганий путін. Згодом, завдяки підтримці друзів, які тепер знаходяться в Польщі, та обіймам зі мною,  — все трішки минулося. Але, звісно, коли щось нагадує про батька, то сумує…
Я намагаюся його завжди відволікати від постійних спогадів» — розповідає Ганна, мама Захара. 

Зараз Захару 11 років. З початку війни він став більш відповідальним. Він вчиться грати на гітарі, відвідує курси з акторської майстерності, але найбільше його захоплення — це компʼютерні технології. Ще з дитинства Захар захоплювався комп’ютерами і хотів навчитися самостійно створювати ігри. 

Одного разу в інтернеті Ганна натрапила на інформацію про благодійний фонд «Діти Героїв», який допомагає дітям, що втратили батьків через війну: 

«Зареєструвалася, але, якщо чесно, то навіть не очікувала, що буде така завжди потрібна допомога і підтримка від фонду «Діти Героїв» та від нашої сімейної помічниці Анастасії. Від фонду нам запропонували обрати курси для Захара. Він вибрав ІТ-курси, які тепер відвідує безкоштовно, завдяки фонду. Захар із задоволенням ходить на всі заняття, отримує гарні оцінки. Йому дуже подобається, до того ж, це допомагає йому відволіктися від думок про втрату батька» — каже мама хлопчика. 

Захоплений такою можливістю, хлопець з натхненням навчається новому:

«На ІТ-курсах я зараз вчусь створювати ігри в Roblox Studio. Я вже вмію створювати карти, змінювати кольори, програмувати нові блоки. У майбутньому я хочу навчитися самостійно створювати неймовірні компʼютерні програми та власні ігри» — розповідає Захар про своє захоплення 

Хлопчик мріє продовжувати навчання на ІТ-курсах, адже це те, що наближає його до втілення мрії — стати програмістом. 

Також по темі: «Тата вже немає?»: Історія Даші, яка після смерті тата захопилась відеозйомкою
66% сімей, які знаходяться під опікою фонду «Діти Героїв», мають скрутне фінансове становище, тож у цих дітей часто немає можливостей відвідувати додаткові курси чи гуртки, про які вони так мріють. Це стосується і сучасної ІТ-освіти. 

Саме для того, аби надати шанс Захару та 3 000 підопічних дітей загиблих Героїв здобути нові навички та розкрити свій потенціал у сфері ІТ  благодійний фонд «Діти Героїв», онлайн ІТ-академія для дітей та підлітків GoITeens разом з благодійною платформою dobro.ua запустили збір на освіту. Аби діти мали можливість стати успішними та розпочати кар’єру ще до вступу в університет. Аби розширити свої знання та навички, знайти нових друзів та інтереси. Ми створили великий благодійний збір, аби до нього долучалися всі охочі і відчували свою дотичність до виховання дітей, чиї батьки були вбиті ворогом за нашу Незалежність.

Приєднатися до проєкту можуть як звичайні небайдужі люди, зробивши внесок від 1 гривні на сайті благодійної платформи dobro.ua, також і соціально-відповідальні компанії. Всі 100% зібраних коштів підуть на оплату освітніх програм для дітей Героїв.

Ми віримо в те, що спільними зусиллями такі діти як Даша будуть мати системну, грунтовну, важливу підтримку з боку суспільства та зможуть досягти успіхів в майбутньому. 

23.10.2023 11:00

Топ-відео

Гарячі матеріали

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ