15.02.2018 15:52
Поділитися

У передач ICTV з’явились вікові позначки

0

З 15 лютого, передачі телеканалу ICTV отримали вікове маркування.  Телепроекти тепер мають вікові позначки, візуально знайомі нашим глядачам за системою кіновідеопродукції.

Вимог щодо маркування телепередач на законодавчому рівні немає. Проте, дослідивши принцип розподілу, наявний у кіноіндустрії, та найкращі світові практики, медіа-групою StarLightMedia було прийнято рішення щодо саморегулювання в цьому питанні та впровадження вікового маркування для передач телеканалів групи.

Такий підхід дозволяє телеканалам допомогти нашим маленьким глядачам і їх батькам у виборі програми для перегляду.

Розроблена саморегулятивна система внутрішнього маркування контенту стала результатом аналізу передового світового досвіду із захисту неповнолітніх глядачів та дослідження змісту й аудиторій передач SLM. Віковими позначками, наприклад, не маркуються новини, інформаційно-аналітичні матеріали, музичні кліпи.

Тепер батьки зможуть орієнтуватись не тільки на назву програми та її учасників, а і розуміти аудиторію, на яку вона спрямована. Вікова позначка, яку ви бачите на екрані – є певною рекомендацію: якщо ваша дитина молодшого віку за вказаний, для кращого розуміння контенту їй може знадобитись ваша допомога та роз’яснення.

До роботи на всіх етапах впровадження такої системи та вироблення правил для неї залучались кращі експерти, зокрема головний психолог медіагрупи StarLightMedia з питань захисту неповнолітніх.

Кожна з позначок означає певну відповідність програми встановленим для вікової категорії критеріям.

Кожна вікова категорія має комплексний список критеріїв та аспектів, за якими її відзначають спеціально навчені спеціалісти телеканалу.

Серед загальних правил, наприклад, прийнятність теми для сімейного перегляду, безпечність для самостійного перегляду маленькою дитиною для загальної аудиторії (вона не має вікової позначки).

В категорії 12+, в свою чергу, можуть делікатно та обережно розкриватись дорослі теми, якщо показується неприйнятна поведінка – відзначається її шкода.

12+

Більш складні (але без зайвої демонстрації та посилення емоційного навантаження) можуть порушуватись в категорії 16+.

16+

Позначка 18+ вказує на те, що програма та її зміст прийнятні для більш дорослої аудиторії, що досягла повноліття.

18+

Ірина Шабаєва, головний психолог з питань захисту неповнолітніх StarLightMedia:

“Питання впливу контенту на психічний та емоційний розвиток дитини часто призводить до полеміки. Зазвичай усі приходять до висновку, що все залежить від того, що дивитися. Та головне не тільки «що», а й «у якому віці».

Наприклад, малечі в 4 роки розповідають: „Від кохання двох дорослих людей з’являються діти“, а підлітку пояснюють тему сексу більш детально.

Насамперед тому, що ця інформація вже необхідна йому для безпеки і можливості приймати правильні рішення.

Контент розділено за віковими категоріями саме за принципом готовності відповідної категорії сприймати інформацію. А маркування – це можливість для батьків, окинувши поглядом екран, одразу зрозуміти, на яку вікову аудиторію спрямований контент. Таким чином, батьки можуть швидко з’ясувати, з якою передачею дитину можна залишити наодинці, а яка потребуватиме їхньої присутності для пояснень. Контент, що може потенційно нашкодити неповнолітнім,  може транслюватися після 23:00 і маркується позначкою 18+».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15.02.2018 15:52
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: