25.09.2017 19:08
Поділитися

Олена Фроляк 17 років у “Фактах” на ICTV

0

17 років тому Олена Фроляк провела перший випуск улюбленої багатьма українцями програми новин «Факти» ICTV. За ці роки з ведучої вона стала керівником інформаційної служби телеканалу і чотири рази перемагала у номінації «Телетріумф» як «краща ведуча інформаційної програми». ТV-Парк зустрівся з Оленою напередодні дня народження програми і дізнався, чому вона досі особисто готує сюжети, як рятується від інформаційного перевантаження, що їй не подобається в українських підручниках і за що її критикує мама.

ВІБРАЦІЇ ЧИНОВНИКІВ

Олена, зовсім недавно програма «Факти» відзначила день народження – 17 років в ефірі. Якими стали для вас ці роки?

– 17 років – великий шматок життя. За цей час у мене народився син Антоша, зараз йому 12 років, дочка Наташа вже студентка 3-го курсу, ми переїхали в новий будинок …. На ICTV я прийшла ведучою, а тепер ще й головний редактор новин. Звичайно, довелося змінюватись багато в чому – адже колеги і друзі автоматично стали підлеглими. Озираючись назад, я з великою теплотою згадую мої відрядження – це найцікавіший час для журналіста! А для мене ще додатковий бонус і професійна капіталізація – я, як граючий тренер, не можу безперервно сидіти в редакції. З іншого боку, своїми репортажами та поїздками я відібрала у журналістів можливість підійти до мене і сказати: «Якщо ти така розумна – так їдь і покажи, як треба зробити!» Ось я беру і їду.

Мені дуже подобається бувати у відрядженнях, тому що саме це і є справжня журналістика

Хоча, не приховую – робота ведучою теж багато що змінює. Часто саме від моїх підводок до сюжетів починають «вібрувати» деякі чиновники або начальники.

Не секрет, що програми про кримінал або розважальні шоу викликають більшу цікавість глядача, ніж новини. Як вам вдається при таких запитах глядачів показувати незмінно високі рейтинги?

– Ви маєте рацію, глядач часто пасивний, він хоче легкої та безтурботної інформації. Але життя це не тільки пиво і свято. Часто глядач не хоче чути навіть про книжки – він їх не читає! Він не хоче слухати про сміття – він його не сортує, він не хоче чути про здорове харчування – легше зробити собі бутерброд з ковбасою. Він не хоче чути про успішні маленькі історії – адже треба встати з дивану, напружитися і самому щось зробити – а йому лінь, а навіщо? Але ми намагаємося нашого глядача хоч трохи змінити. Ми не повчаємо, ми творимо. Ще не все виходить, але ми не відступимо!

Які відкриття зробили для себе за 17 років в новинах?

– Потрібно багато працювати, поважати людей і не підводити їх, залишатися людиною у всіх ситуаціях, не боятися говорити правду і бути справедливим. Ставити великі цілі, мріяти, і на питання «робити або не робити?» – відповідь одна – «робити!». А на питання «їхати чи не їхати?» – відповідь одна – «їхати!»

У 2016 році глядачі побачили трохи іншу Олену Фроляк. Ви були однією із авторів і ведучою документального фільму «Моя Україна». Чи не плануєте просувати себе і далі в документалістиці або якомусь іншому жанрі? Чи новини – ваш «дороговказ» і на наступні роки?

– Не буду забігати наперед, але не приховую, мені б хотілося якось себе професійно трансформувати. Мені здається, мій потенціал дозволяє мені про це думати.

126A3619 как смарт-объект-1

Ви не тільки ведуча, а й керівник інформаційної служби каналу. У вас не буває інформаційного перевантаження?

– У мене вже давно хронічне інформаційне перевантаження (посміхається). Відволікають заняття спортом – я плаваю, бігаю, катаюся на велосипеді. Дуже багато читаю, граю на піаніно, люблю різко кудись зірватися з подругами. Цього літа з’їздили з подругою на концерт Аль Бано і Роміна Пауер на Сардинію. Вони вперше разом заспівали за 30 років. Всього чотири дні перепочинку, а емоцій і вражень море! Потрібно частіше робити щось незаплановане і, на перший погляд, дивне. «Живи дивніше – швидше прославишся!» – читала я десь.

Ви – людина, яка складає список справ на день, тиждень, місяць, рік, щоб все встигнути і ніде не спізнитися?

– Так, я за дисципліну і порядок. Останнім часом у мене все події, дзвінки і зустрічі записані. Але все одно часто замість ходьби – бігаю, адже не встигаю.

Як при такій зайнятості встигаєте приділяти час близьким, дітям, чоловікові?

– Намагаюся, звичайно, та не завжди це виходить. Вони страждають та скаржаться … Але я за якість, а не за кількість годин спілкування.

РЕЛАКС ПІД ЗВУКИ ШОПЕНА

А коли видається вільний час як його проводите? У вашій родині є спільні інтереси?

– Це п’ятниці мангальні, поїздки на велосипеді, відпустки – в цей час ми практично завжди всією сім’єю. Є у нас і улюблені фільми. З чоловіком часто влаштовуємо музичні батли – беремо смартфон з колонкою і починаємо згадувати улюблені хіти – чия ідея крутіша, той виграв. Сусіди іноді кажуть: «Така гарна музика у вас вчора грала». Це ми з Соловйовим хіти різних років згадували. Дочка Наташа любить нам щось спекти, бабуся може побалувати пельменями – краще від неї ніхто не робить, а тато – крильцями, пенне, паеллю або рибкою. Ну, а якщо мене добре попросити – так я зіграти можу що-небудь на фортепіано.

126A4420_new_mini

Для багатьох батьків початок навчального року – справжній стрес. А для вас?

– Аналогічно. Особливо великий стрес я відчуваю, коли син Антоша приносить додому чергові підручники – там аби що-небудь зрозуміти потрібно дві вищі освіти мати! А що вже говорити про 7-класника?

Що вам не подобається в сучасній системі освіти?

– Мені мало що в ній подобається. Наприклад, історія України.

Мені хочеться, щоб про нашу історію в підручниках була захоплююча і послідовна розповідь, яку буде цікаво читати

А у нас уривки, шматки, нескладний текст і події … Дітей потрібно зацікавлювати! А такі підручники лише відбивають бажання вчитися. Іноді вчителі забувають – вони відповідальні за урок і за те, що учень після нього повинен хоч щось запам’ятати і засвоїти. Але сьогодні, здається, що таких завдань вчителі перед собою не ставлять, а шкода …

Ваша старша донька Наташа не пішла вашими стопами – вчиться на міжнародній економіці. Яка ймовірність, що ваш молодший Антон все-таки продовжить телевізійну тему – стане телеоператором або ведучим?

– Не знаю ще. Він сьогодні кухарем хоче бути, завтра гонщиком, комп’ютер теж його кращий друг. Але ідей продовжити наш телевізійний шлях у нього немає.

У ваших стосунках з дітьми були складності «перехідного віку»? Як в цьому випадку вирішували проблеми – за допомогою батога чи пряника?

– Діти сьогодні зовсім інші: не такі, як ми були колись, тому й методи наших батьків не працюють. Потрібно себе міняти. Мені, наприклад, найважче себе змінювати і намагатися розуміти їх інтереси, але я намагаюся.

Як вам здається, на ваших дітей не тисне ваша публічність, впізнаваність? Вони ніколи не говорили вам – не приходь на лінійку або в університет?

– Не тисне так точно. А коли мене впізнають, Наташа і Антоша посміхаються. Ось і весь «тягар».

Судячи по усмішці на вашому обличчі, у вашому житті немає місця для депресій і нудьги …

– У, мене як у всіх, бувають дуже сумні хвилини. До того ж через зайнятість і потреби кожен день «бігти дистанцію», іноді втомлюєшся. У такі моменти телефоную подрузі, рідше мамі, адже не хочу її турбувати. Якщо поскаржуся – теж можу отримати пораду. Але частіше просто відкриваю кришку піаніно і починаю грати.

126A3917_new_mini

У своїх інтерв’ю ви дуже тепло говорите про свою маму Ніну Антонівну. За порадами до неї, як і раніше, часто звертаєтеся?

– Вона мене зараз дуже шкодує. Радить більше думати про себе, більше відпочивати. Але я знаю, що і її теж потрібно провідати, куди-небудь зводити. Мама завжди на моїй стороні, а я не завжди права, тому її поради частіше суб’єктивні. По життю мама оптимістка, лає мене за те, що я мало змушую дітей допомагати мені … і дуже багато звалила на свої плечі. Але тут вона права 100%.

Вона вас частіше хвалить або критикує?

-Може і похвалити, але критикує частіше – я вже звикла. Після ефіру може зателефонувати і сказати – «зачіска була погана» або «а що це за плаття таке бабське?»

Нещодавно у неї був день народження. Як його відсвяткували?

– Святкували у мами. Тепер у неї свій маленький і симпатичний будиночок під Києвом. Нам довелося продати її будинок в Косові, вже мамі важко було там залишатися наодинці. У минулому році на її день народження відсвяткували новосілля, а в цьому було скромне застілля. Як завжди, на столі було все з маминого городу. Такого врожаю я давно не бачила – баклажани, помідори, огірки, часник, картопля! На її наступний ювілей обов’язково повторимо досвід Венеції – одного разу ми там всі зібралися і зробили мамі великий сюрприз.

Озираючись назад, що сьогодні хочете побажати своїм близьким?

– Тільки здоров’я і розуміння того, що рідніших людей, ніж твоя сім’я в світі немає. Тому всіх їх потрібно оберігати, пестити, плекати, допомагати їм і, звичайно, любити!

 

25.09.2017 19:08
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору