08.11.2016 19:16
Поділитися

Міфи та реалії злодіїв в законі. «Більше ніж правда»

0

Що насправді включає в себе поняття «злодій в законі»? Що означають тюремні наколки? Та чому Україна переживає нашестя кримінальних авторитетів? Дізнайтесь відповіді у новому випуску «Більше ніж правда» від 7 листопада 2016 року.

Відомий кримінальний авторитет Сергій Лисенко розповів журналістам «Більше ніж правда» про злодійські закони. Перш за все, ніяких вбивств, наркоторгівлі чи проституції – тільки грабіж, і, бажано, нахабних товстосумів. «Коронація» злодія в, так званого, «злодія в законі» – романтизована традиція, яка частіше за все не відповідає дійсності. А ось головний принцип кожного признаного кримінального авторитета про неможливість збрехати про своє ім’я або титул – правда. Які ще існують принципи та правила «блатного» кримінального світу, дізнайтесь у сюжеті нового випуску «Більше ніж правда».

Тюремний внутрішній світ давно перетворився на субкультуру зі своїми традиціями та розпізнавальними знаками. Татуювання на тілі в’язнів можуть розповісти його строк, статтю, за якою відсиджує, та місце в кримінальній ієрархії. Татуйовані персні на пальцях розповідають про відсиджені строки, а зірки на колінах означають, що цей засуджений ніколи не стане на коліна перед владою. У злодіїв в законі свої наколки – хрест на грудях або зірки на плечах відзначають лідера та авторитета, що не буде співпрацювати з адміністрацією тюрми. Зараз такі тату роблять нечасто, адже навіть посвяту у злодія в законі проводять для тих, хто ніколи не сидів в тюрмі. Які ще традиції існують в тюрмах, дізнайтесь у спеціальному сюжеті «Більше ніж правда».

«На два двори – три грабіжника» – кавказька приказка, що досить точно відображає ситуацію з українським кримінальним світом. Після президентства Саакашвілі більшість грузинських злодіїв в законі приїхали в Україну аби уникнути арешту. Їх називають «пікові» через смагляву шкіру. Грузинська влада скористалась одним з головних законів «блатних» – неможливості відмовитися від кримінального титулу і за позитивну відповідь на питання «Ви злодій у законі?» присуджувала відразу 10 років. Чи скористаються українські правоохоронні органи стратегією Грузії, дивіться в новому випуску «Більше ніж правда»

Дивись програму з гострими темами «Більше ніж правда» кожного понеділка, о 20:20, на ICTV!

08.11.2016 19:16
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору