04.05.2017 12:31
Поділитися

Олег Лісогор поділився враженнями від тренувань ведучих і журналістів ICTV

0

Імениті тренери Олег Лісогор та Власта Шовковська ось уже два місяці тренують ведучих і журналістів телеканалу ICTV. Метою телевізійників, які беруть участь у проекті «Зірковий заплив», була участь в міжнародних змаганнях в Іспанії. Зірковий тренер розповів, як йому працюється з не менш зірковими учнями:

– Насправді вони прості люди. У них також є дві руки, дві ноги, і вони також, як і всі, сприймають інформацію. А я їм якраз даю інформацію, вони її обробляють і намагаються виконати. У багатьох це виходить, у деяких не з першого разу. Я задоволений тим, що серед них не всі повністю «нульові». Для мене це взагалі загадка, як доросла людина не вміє плавати.

Я прихильник того, щоб максимально швидко розповісти, що потрібно, а мої учні сприймають інформацію і відразу ж пливуть.

Звичайно, так все не виходить. Але та ж Олена Фроляк непогано плаває, ми трошки підкоригували її техніку, їй сподобалося. Оксана Гутцайт теж добре плаває. Інна Шевченко взагалі не плавала. Вона зайшла в перший раз, сказала: «Ой, мама, все!» На першому тренуванні ми навчилися дихати, на другому зафіксували це, а потім вона попливла з дощечкою, а вже на третьому або четвертому тренуванні вона попливла без дощечки. Приємно працювати з людьми, від яких є віддача!

1_17362667_389510361411491_5025397144381410632_n-900x444

– Ви звикли працювати з професіоналами, якось довелося коригувати власні методи тренувань?

– У мене вже був досвід роботи з новачками, тому я розумів, чого від них вимагати. В першу чергу ми працювали над диханням, потім над технікою, а вже потім, володіючи різними технічними моментами, можна було вчитися плисти без зупинки, на швидкість, і навіть говорити про участь в змаганнях.

– Творчі люди дисципліновані?

– Вони дисципліновані. Але є відчуття, що вони працюють на одному телеканалі, але не бачаться. Їм потрібно і важливо поговорити. У нас басейн хороший, але він всього 25 метрів, і вони їх пропливають, і є шанс зупинитися і поговорити. Тому я хочу затягнути їх в басейн, де довжина доріжки 50 метрів, тоді у них буде менше шансів поговорити, буде сил більше витрачено, і можливо, швидше і продуктивніше відбуватиметься навчання. Але в будь-якому випадку, мені приємно, що вони слухають, виконують, мучаться, але роблять.

18058125_408990476130146_5176143567937932177_n-768x422

– Ви з багатьма зі своїх нинішніх підопічних знайомі, як вони вас сприймають, як друга Олега, або тренера Олега Володимировича?

– Звичайно, я багатьох знав, ми дружили, спілкувалися, з деякими в перший раз познайомилися. Але завжди працює красива схема. Спочатку ми зустрічаємося з новими людьми, спілкуємося, отримуються якісь ази плавання. Вони перше тренування можуть слухати, друге, потім розуміють, що, начебто, нічого нового і особливого немає, і намагаються десь недопрацювали, «схалявити».

Коли я розумію, що відносини тренера і учня слабшають, я одягаю плавки, шапочку, окуляри і починаю плавати, і ось з цього моменту свідомість моїх підопічних змінюється.

Вони бачать, що можна пропливти і по-іншому і теж так хочуть. І тут починається новий етап, з’являється натхнення і відкривається друге дихання, щоб займатися. І це вже не спадає.

– У телевізійників були великі цілі, вже в травні плисти на турнірі на відкритій воді, як скорегували ці цілі по ходу тренувань, і хто вже готовий до подібних запливів?

– По-перше, те, що вони можуть так швидко підготуватися, сказала їм Власта Шовковська. Але, вона молодець, вона влила в них стільки енергії, що вони прийшли з настроєм: «Ми можемо!». Звичайно, з початком тренувань вони зрозуміли, що це не так просто, що це велика праця, і плавати потрібно вміти, а плавати у відкритій воді – це подвійне вміння. Тому для початку ми зробимо для них невеликий міні-турнір між собою, або ж включимо їх в міські змагання, щоб їх захлеснув цей змагальний дух, з’явилося бажання боротися.

3_17904466_402006613495199_4419925303130810106_n

– Хто з нинішніх учнів найталановитіший, яким вже можна пишатися?

Добре навчанню піддавалася Інна Шевченко. Вона почала з нуля і те, як вона зараз плаває – це величезний прорив.

Дуже добре виходить у Оксани Гутцайт і Олени Фроляк. Але Олену потрібно більше контролювати, підтримувати її. Їй не можна просто все розповісти і сказати: «Пливи!» Вона пропливе так один басейн, два, а потім кине, її потрібно постійно підштовхувати. Оксана ж навпаки постійно прагнуте вперед, її потрібно притримувати. Насправді ми всім багато дали, вони багато чому навчилися. І я б не рекомендував би їм закінчувати на цьому.

– Буде другий етап тренувань?

– Так, всі хочуть продовження. Я не проти їх далі навчати плавати, тому що ще є чому.

04.05.2017 12:31
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору