06.11.2014 16:59
Поділитися

Чому розпадається Митний союз? «Гражданская оборона»

0

Митний Союз мав стати альтернативою Союзу Європейському, але майже з самого початку щось пішло не так. Сьогодні це союз Росії, Білорусії, Казахстану, а з жовтня ще й Вірменії. Можливо, вся біда від того, що спочатку союз був вигідний тільки одній країні? 

Якщо в Європейський Союз країни стоять в черзі і роками доводять свою спроможність, щодо дітища Володимира Путіна ситуація відрізняється кардинально. Країни Митного союзу торгують між собою без мит, але в той же час Росія фактично будує навколо себе і партнерів стіну… від якісних, високотехнологічних товарів. Для цього встановлюють високі мита для західної продукції.

За словами експертів, продукція в Митному союзі дорожче європейської на 30%, при цьому в технічному прогресі Росія відстає від прогресивних світових економік на 20-30 років. Втім, спроможність ТЗ можна вирахувати дуже легко. Частка Сполучених Штатів Америки та Канади в валовому національному продукті світу – 29%, Європи – 25%, а Митного союзу – не більше ніж 3,5%. Таким чином можна стверджувати, що проти західних ринків ринок Митного союзу – навіть не Моська проти слона.

– У них немає коштів, немає технологій, немає ноу-хау, – пояснює президент Київської школи економіки Юрій Логуш. – Є лише бажання зробити що? Побудувати стіну. Саме тому Митний союз – непривабливий. Кожен розуміє, що для свого населення – це безглуздо величезне жертвоприношення. 

Практично, Росія загнала себе в кут. Позичати гроші у Заходу не можна – санкції. Купувати західні товари неможливо знову через санкції і продиктовані Кремлем високі мита. Розвивати своє немає ні технологій, ні грошей, ні, як це не парадоксально, бажання. А значить, Росія буде чахнути і захоплювати за собою в «велике радянське минуле» країни-партнери з тією різницею, що замість дефіциту ринок заповнить китайський непотріб.

Як країни-члени Митного союзу починають потроху бунтувати проти Кремля – дивіться в сюжеті:

Дивіться аналітичний проект «Гражданская оборона» щовівторка о 20:20 на ICTV!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

06.11.2014 16:59
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: