31.10.2014 15:30
Поділитися

Чому День Перемоги такий важливий для Кремля. «Гражданская оборона»

0

Мета повинна виправдати кошти, витрачені Кремлем на пропаганду. Російська влада бере національні символи і використовує їх у своїх цілях. День Перемоги, на думку уряду, – чудова тема для подібних спекуляцій. «Гражданская оборона» дізналася, як і навіщо російська влада маніпулює історією Другої світової війни.

Вони не популяризують його, як день миру або як страшний факт, що більше не повинен зустрічатися в історії людства. Вони, навпаки, шукають нових ворогів, нових фашистів, яких потрібно терміново знищити і тим самим перемогти! Державне телебачення і радіо щодня провокують агресію. Як наслідок уже багато жителів неосяжної Росії пам’ять про перемогу 1945-го розуміють сьогодні як право диктувати умови і втручатися в справи сусідньої держави, називаючи його громадян «бандитами» і «хунтою».

– Це єдине, за що можна вчепитися в російській свідомості, бо це остання, перемога, яка ще була на пам’яті попередніх поколінь, – пояснює політолог Володимир Горбач. – Це якийсь дух величі, мілітаризації.

Сьогодні перемога повністю присвоєна російському народу. Росія беззастережно повірила, що тільки росіяни причетні до Великої Перемоги. Але ж не тільки росіяни воювали з німецьким агресором. Якщо в першу світову війну спроба призову в армію тюркських народів Азії закінчилася для царського уряду величезним повстанням, то у Велику Вітчизняну війну разом зі слов’янами проти німців воювало 4 мільйони азіатів, тільки тюрків загинуло в цій війні більше 500 тисяч чоловік! Так, найбільші втрати на полях битв Великої Вітчизняної Війни понесли росіяни й українці. Але було вбито і багато євреїв. Трагічною виявилася доля білоруського народу – в ході війни Білоруська РСР втратила до 30% свого населення. Також відомо, що в процентному співвідношенні – кількість загиблих солдат на кількість населення, – серед радянських республік великих втрат зазнала Грузія. З 700 тисяч жителів Грузії, покликаних на фронт, не повернулися майже 300 тисяч.

Чому росіяни закривають очі на всі ці факти – дивіться в сюжеті:

Дивіться аналітичний проект «Гражданская оборона» щовівторка о 20:30 на ICTV! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

31.10.2014 15:30
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: