ICTV - Разом краще
25.08.2021 10:00
Поділитися

Україна перестане сплачувати Росії щорічно $200 млн

Україна перестане сплачувати Росії щорічно $200 млн

Щорічно Україна сплачування за зберігання та утилізацію відпрацьованого ядерного палива Росії $200 млн.

За заявою Міністра енергетики Германа Галущенко Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) буде відкрите до Дня незалежності України.

З 2017 року йшли роботи у зоні відчуження Чорнобильської АЕС над об’єктом державного значення ЦСВЯП. За документами будівництво повинно було завершитися за 2 роки компанією підрядником Українською державною будівельною корпорацією. Але станом на 2020 будівництво не було завершено та через постійні збільшення сум на будівництво, тому з компанією Максима Микитася був розірваний контракт. Наразі, ситуацією продовжує займається НАБУ.

З 2021 року згідно тендерної процедури об’єкт будувала і закінчила компанія БК “КБР”. На рахунку компанії вже десятки проектів державного значення. Саме БК “КБР” і закінчила будівництво ЦСВЯП у рекордні поставлені строки.

Через зжаті строки компанія виконувала роботи у 3 зміни. Щодня не об’єкті перебувало понад 400 чоловік. За цей час були налагоджені такі складні системи як:

  • Система радіаційного контролю;
  • Система контроль управління ЦСВЯП;
  • Системи комутаторного та радіорелейного зв’язку та інші роботи

Також, на замовлення БК “КБР” був виготовлений Універсальний мобільний тягач на комбінованому ходу. Цей єдиний в Україні тягач буде доставляти паливо з АЕС до ЦСВЯП. Унікальність тягача в тому, що він може пересуватися як по залізничним коліям, так і по звичайним дорогам. Аналоги таким тягачам є тільки у Німеччині та США.

13 серпня 2021 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) видала сертифікат про відповідність завершеного будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) проєктній документації. Цим сертифікатом ДАБІ також підтвердила готовність об’єкта до експлуатації.

Основні напрямки діяльності БК “КБР”: проектування об’єктів, монолітні роботи, монтаж фасадів та інженерних мереж, реконструкції будь-якої складності, капітальні ремонтні роботи, будівництво багатоквартирних будинків. Об’єкти компанії: Державна податкова служба України (ДПС), Інститут Серця МОЗ України, Київський зоопарк, Державне бюро розслідувань, Центр інноваційних медичних технологій НАН України та ін.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

25.08.2021 10:00Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: