03.12.2014 18:53
Поділитися

Україна самотужки може виготовляти надсучасні літаки. «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

0

Поки «диванні генерали» вимагають від Євросоюзу і НАТО допомоги зброєю, українські військові інженери знаходять власні способи модернізації армії. «Факти тижня» дізналися, яку високотехнологічну зброю Україна може виготовляти сама.

Нещодавно колишній заступник міністра оборони України Леонід Поляков зробив сенсаційну заяву, що  ще півроку тому кілька десятків винищувачів канадських збройних сил F-18 могли бути прийняті на озброєння в України. Пізніше сам екс-чиновник спростував свої слова, мовляв, перемовини йшли на рівні експертів, однак здійнялася хвиля обговорення питання серед фахівців.

– Одного року достатньо для того, щоб за відповідної кваліфікації підготувати 20 льотчиків для бойового застосування літака F-18, – пояснює полковник Військово-повітряних сил України Юрій Прокопчук. – Це потребує часу, це потребує додаткових коштів.

Однак існує і дешевший шлях. Україна має достатні запаси радянських винищувачів, які може сама модернізувати на Одеському авіаційному заводі – одному з найстаріших у Європі, що працює з 1911 року. З усього світу сюди приганяють Міг-21 та Міг-23 для глибокої модернізації – літаки доводять до технічного стану винищувачів 4-го покоління. Міг-21 розвиває швидкість у понад дві тисячі кілометрів за годину. З 1959-го року випустили понад 11 тисяч цих машин. Одна із найпотужніших армій світу – ізраїльський ЦАХАЛ, який закуповує в американців винищувачі 5-го покоління F-35, робить ставку також і на модернізацію радянських авіамашин.

– В Ізраїлі на сьогодні модернізовані такі літаки, як МІГ-21, де встановлюється сучасний ударний комплекс, і літаку дається нове життя – міняється двигун, міняється радіоелектронна вся частина, – розповідає Юрій Прокопчук. – Наші літаки, які на базах збереження, достатньо було б швидко модернізувати, і вони були б готові до бойового застосування.

Так само на бойові можна перетворити учбово-тренувальні літаки L-39. Винищувачі і штурмовики модернізують також на Львівському авіаційно-ремонтному заводі. У Львові Міг-29 і Су-27 розкладають на відсіки і потім збирають наново, встановлюючи сучасні навігаційні системи. Інженери наполягають, що державне оборонне замовлення нарешті має стати системним із плануванням на 2-3 роки наперед – тоді конструкторські бюро зможуть модернізувати 10-12 літаків щороку. Наші підприємства виробляють також системи управління озброєнням, майже ідентичні тим, які є на канадських винищувачах F-18.

Яку ще високотехнологічну зброю Україна може виготовляти самостійно – дивіться у сюжеті:

 

Дивіться «Факти тижня з Оксаною Соколовою» щонеділі о 18:45 на ICTV!

03.12.2014 18:53
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору