8 Травня / 17:01


соломко

Знімальну групу ICTV на одному з блок-постів Слов’янська зупинили сепаратисти. Під дулами автоматів вони провели обшук, після чого вилучили всю техніку та взяли у полон. Журналісти каналу вирушили на Схід для зйомок документального фільму. Витримавши години обшуку, знущань та допитів, журналістам дивом вдалось вирватись на волю.  

Перше авто без будь-якої символіки чи брендових знаків пропустили без обшуку, проте другому — не пощастило. Під час обшуку у багажнику знайшли сховану телевізійну техніку та документи на авто від імені ICTV.

– Коли вони дізнались, що ми журналісти ICTV, почали діяти жорстко. Після фраз на кшталт «українські журналісти – всі фашисти», «нарешті ви нам попались», наші аргументи, що ми лише хочемо зафіксувати події, були марними, – розповідає шеф-редактор Ірина Соломко. – Фразу «виходьте з машини» вони говорили вже з направленою на нас зброєю зі зведеними курками.

соломко

Погрожуючи розстрілом, журналістів вистроїли в ряд. Надалі з ними спілкувався командир групи за прізвиськом Рись, який і наказав відправити авто на штраф-майданчик для обшуку.

– Почався обшук особистих речей. Нишпорили в гаманцях, передивлялись фото, відео, повідомлення, а коли знаходили фото з Майдану, говорили: «За цю одну фотографію я би тебе розстріляв!», – розповідає Ірина. – Розмовляти з ними було марно, у відповідь ми чули лише «ви, майдануті, ніколи не поставите Донбас на коліна», «ви всі продажні». А коли я намагалась пояснити, що вони не мають право нас затримувати, мені заклеїли рот скотчем.

соломко

У журналістів вилучили дві великі камери, дві маленькі ручні, два ноутбука та особистий фотоапарат режисера. Невідомо, як би надалі розгортались події, якби не «щасливий випадок» – на КПП під’їхав «Джип» з прапором України на лобовому склі, на обшук якого і переключились бойовики.

– Ми досі не знаємо, хто був у тій машині. Водієві надягли наручники, не давали подзвонити, а потім надягли на голову пакет, замотали голову скотчем і запхали в машину. З нашою технікою його і повезли в приміщення захопленого СБУ, – розповідає шеф-редактор. – Командир пояснив: «Мені трапилась велика риба. Я би вас заарештував, і вам пощастило, що вас багато, а у мене вже весь підвал переповнений».

соломко

Ірина Соломко готується до виїзду на Майдан

Під прицілом автоматів знімальну групу змусили сісти в авто та поїхати в протилежному напрямку.

– Коли ми почали вмовляти їх повернути нам техніку, казали, що вони не мають права її забирати, нам почали погрожувати, що стрілятимуть по колесах, якщо ми зараз же не заберемося з посту.

Це не перший випадок, коли на Сході країни журналістам перешкоджають виконувати свої професійні обов’язки, конфісковуючи техніку, погрожуючи та піддаючи тортурам. Відомі випадки викрадення українських журналістів.

 

2312 переглядів

Коментарі (0)

Зареєструйтеся або увійдіть , щоб залишити коментар.
Опитування
Що ви полюбляєте дивитися влітку?
Улюблені серіали на serial.ictv.ua
Дизель Шоу та На трьох на fun.ictv.ua
Останні новини на fakty.ictv.ua
Надзвичайні новини на kriminal.ictv.ua
Гражданскую оборону на oborona.ictv.ua
Інсайдер на insider.ictv.ua
Факти тижня на faktu-week.ictv.ua
Ранок у Великому Місті на ranok.ictv.ua