18.09.2015 17:48
Поделиться

Национальное антикоррупционное бюро: кроме присяги – ничего. «Достало!»

0

Старі кадри, які нахабна уникають люстрації, нестерпні умови життя військових, афера з кросівками для поліції та імітація діяльності Національного антикорупційного бюро — головні теми нового випуску програми «Дістало!» у понеділок, 21 вересня, о 20:20 на каналі ICTV!

Знищення корупції у владі було однією з вимог, яку Революція гідності поставила перед новим керівництвом держави. У всіх міжнародних рейтингах корумпованих країн Україна незмінно на перших позиціях. Однак це мало обходить нову владу, бо створення Національного антикорупційного бюро розтяглося на рік. Різні державні органи та групи політичних інтересів вправлялися в підкилимних ігрищах, щоб гарантувати собі вплив на цей орган. Президент обіцяв, що детективи НАБ почнуть працювати вже з 1 жовтня. Однак нині агентство може похвалитися хіба що урочисто складеною присягою двох десятків працівників. Наші журналісти переконалися, що корупціонери можуть бути спокійні, бо поки НАБ – це теорія, популізм та імітація бурхливої діяльності.

Люстрації – рівно рік! Здавалося, маючи законний засіб для швидкого і якісного очищення влади, країна вже давно мала б отримати нові суди та непідкупних чиновників.  Але корупційна державна система, що плекалася роками, вміло уникає санітарної дії люстраційного закону. Прагнучи залишитися на посадах із маленькими зарплатами і великими можливостями, заплямовані чиновники – лакеї режиму Януковича – виявляють дива винахідливості. Судді, що виносили неправомірні вироки, продовжують працювати і навіть ходять на курси  підвищення кваліфікації. Високі чини попередньої влади лишаються у своїх кабінетах, заручившись імунітетом через сфабриковані судові рішення тих самих “недолюстрованих” суддів.  Ми зібрали всі парадокси люстрації!

Нова поліція вразила обивателів світломузичними проблисками новісіньких машин, формою «з голочки» і красивими кашкетами, які так личать дівчатам-патрульним на «селфі». Однак, схоже, що перший ефект від поліцейського гламуру вже затьмарений і першою аферою. Столичним копам сам міністр Аваков обіцяв зручні кросівки (при тому недешеві!) відомої американської фірми, щоб пасували до американізованого образу реформованого міліціонера. Однак новопризвані служиві отримали супервзуття «made in Zhytomyr». Наші журналісти перевірили обновки на якість і поцікавилися, у що обійшлася ця покупка. Хитросплетіння оборудки з пошиття і закупівлі літнього взуття для поліцейських нагадують детектив, розплутати який варто профі з інших відомств – Генпрокуратури та СБУ.   

Обов’язкове забезпечення військовослужбовців квадратними метрами – одна з найутопічніших норм нашого законодавства. Навіть на другий рік війни в ньому мало що змінилося. Приміром, військові моряки, які залишилися вірними присязі, залишили все в анексованому Криму, відвоювали в АТО  і служать на флоті – досі тісняться на кораблях, бо кращі умови не дозволяє зарплата. Нестерпно і тим, хто отримав тимчасове житло. Наші репортери знайшли забуте військовим начальством поселення, де у бараках живе більше півсотні сімей. Всі поневіряння і спроби за власні гроші налагодити бодай якийсь побут доповнило байдуже недбальство штабних клерків, які забули оформити кілька папірців. І тепер військовим до їхніх давніх бід додалися нові проблеми. Ми зібрали факти цинічного знущання держави над своїми ж захисниками. До уваги Міноборони і Головного військового прокурора!

Рибна мафія заробляє шалені гроші на незаконному вилові, однак про цей зиск із ставків і річок мало хто знає. Адже риба – німа, а всі ті, хто займається цим бізнесом, міцно пов’язані вигодою і круговою порукою. Утворені виробничі ланцюжки – від рибалок-індивідуалів до браконьєрських артілей, з транспортним забезпеченням і збутом через торгові мережі та базари. Природоохоронні інспекції безсилі або вдають безпомічність, бо ділять бариші з луски і плавників. Начальники рибводгоспів, звівши собі розкішні маєтки, заслуговують іншого, менш комфортного розвитку кар’єри. Однак поки існуватиме вертикаль відрахувань «нагору», почуваються безкарними. Наші журналісти провели не одну ніч в засідках і дізналися, якими руслами пливуть «риб’ячі» гроші.

Крім того, розкажемо про ляпи і дивовижні метаморфози санкційного списку проти Росії авторства РНБО України, заманливі пропозиції світовим багатіям і знаменитостям від кримського кримінального авторитета, легкий спосіб завдяки лопаті і оранжевому жилету зупинити бойові кораблі та інші безпросвітні дурниці останніх днів, про які неодмінно говоритимуть навколо. Разом із критичними репортажами пропонуємо об’єктивну картину того, що заважає усім нам жити гідно, у програмі чітких оцінок і гострих висновків «Дістало!» у понеділок, 21 вересня о 20.20 на ICTV. Ми не шкодуємо перцю і гірчиці!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18.09.2015 17:48
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: