16.10.2014 14:09
Поделиться

Педагогический рэкет: как бесплатная среднее образование в Украине стала платной. «Достало!»

0

Конституція України гарантує – середня і дошкільна освіта в державі безкоштовні. Тобто за навчання школярів ніхто не має права здерти з нас бодай копійку. Однак метикувата освітня система знайшла можливість встановити власні тарифи, від яких просто неможливо відмовитися.

Сергій Костенко – батько звичайної школярки, яка навчалася у звичайній столичній школі в одному зі спальних районів. Більше дівчинка там не навчається.

– Всі платять, цього року оплата становила 300 гривень на місяць, – розповідає Сергій. – Квитанції роздають дітям вчителі, потім діти повинні принести корінці вже проплачених квитанцій, учитель у себе у відомості відзначає, хто здав, а хто не здав.

Усі ці гроші, за словами чоловіка, капали на рахунок громадської організації, яка створена при школі для добровільно-примусової фінансової підтримки. За рік у такий нехитрий спосіб набираються добрі два мільйони – немала сума, як для школи. Але й на цьому побори не припинялися – окремо давалися грошу на встановлення пластикових вікон, на купівлю парт, штор, комп’ютерів тощо.

Треба зауважити, що ця школа – комунальна, тобто на повному бюджетному утриманні. Про побори журналісти «Дістало!» прямо запитали в самого директора. Лілія Борисівна на посаді майже 30 років. Жінка запевняє: ніяких поборів у закладі немає, батьки добровільно роблять внески, хто скільки може. А причина тому – брак грошей, бо держава дає тільки на зарплати вчителям та оплату комунальних послуг.

Щоправда, в пана Сергія обурення поборами посилюють сумніви в тому, куди і на що йдуть зібрані солідні суми. Він робить власні підрахунки, і сумніви видаються дуже доречними.

– Наприклад на ремонт комп’ютерів за минулий рік було витрачена 81 000 гривень, – пояснює своє обурення Сергій. – Ось уявіть собі, скільки комп’ютерів треба зламати і скільки комп’ютерів на ці гроші можна купити.

Усю цю історію можна було б назвати нецікавим, дрібним конфліктом, якби не ось ця жінка, Оксана Макаренко. Вона очолює громадську організацію «Батьківський контроль». За її даними, подібні схеми поборів створено при кожній школі.

Чому держава не може контролювати примусово-благодійні батьківські внески – дивіться у сюжеті:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

16.10.2014 14:09
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: