03.11.2017 14:25
Поделиться

Провідні медіаменеджери та журналісти обговорили якість українських ЗМІ на конференції National Media Talk


У дискусіях взяли участь представники телеканалу ICTV

У Києві триває дводенна національна конференція National Media Talk, під час якої провідні медіаменеджери, журналісти та редактори з усієї країни обговорюють якість контенту, журналістських стандартів та професійних викликів в умовах гібридної війни. У перший день конференції у дискусіях взяли участь директор-президент ICTV Олександр Богуцький, телепродюсер та медіаексперт Оксана Соколова, продюсер Оксана Дихніч.

23132099_762696213931991_2535993308001716139_n

Під час дискусії на тему: «Як допомогти суспільному мовнику?» Олександр Богуцький, зокрема, зауважив, що, на його думку, не можна зробити це окремо від вирішення загалом системи з мовленням у країні. Гендиректор ICTV нагадав, що каналів, частка яких більша за 0,1, в Україні 36, два з них – інформаційні. Окремо звернув увагу на питання цифрового ефіру: «В Україні цифрове телебачення впроваджене у 2012 році.

Зараз у нас 2017. У всіх країнах світу і, зокрема, Європи, перехід від аналогового до цифрового телебачення зайняв найдовше три місці. У нас він уже триває шість років. І всі ці шість років мовними оплачують паралельно і цифровий, і аналоговий сигнал, це щонайменше дивно». Також Богуцький зауважив: «Без сумніву, я вірю в те, що цінності – чесність, прозорість, якість – так чи інакше проб’ють дорогу. Питання тільки в тому, чи буде ця дорога швидкою, чи маємо ми для цього достатньо ресурсів, або ж це буде довго».

_MG_8754_new

Керівник департаменту публіцистичних проектів ICTV Оксана Соколова взяла участь у дискусії на тему: «Чи існують якісні медіа в Україні? Як українські ЗМІ впливають на суспільні процеси?». Автор і ведуча тижневика «Факти тижня. 100 хвилин з Оксаною Соколовою»  наголосила, що в Україні є дуже якісні журналісти, які розуміють, що таке якісна журналістика.

«Якщо вибирати з трьох позицій, які впливають на якісне формування контенту – аудиторія, журналісти чи власники – то на нас, наприклад, найперше впливає аудиторія. Саме на запит аудиторії, її настрої орієнтуються журналісти, – зазначила Соколова. – На жаль, виросло ціле покоління журналістів, які на сьогодні не знають, як працювати з інформацією, взагалі не розуміють, навіщо повна інформація, навіщо контекст події, навіщо кілька точок зору. Є люди, які вважають, що головне – це створити емоційний продукт, його продати і отримати результат. В цьому є проблема. Ми, я вважаю, залежні від суспільної культури і політичної культури. Так, це взаємні процеси. Але ми не можемо існувати поза ними. Ми на них орієнтуємось, і я вважаю, що це значною мірою визначає якість журналістики».

Соколова_new

Виступаючи на дискусії щодо ролі журналіста в умовах гібридної війни керівник виробничої служби ICTV, продюсер проектів «Гражданская оборона» і «Антизомби» Оксана Дихніч зауважила: «Гібридна війна існує. Епоха постправди існує. Не можна працювати за старими методами. Подача інформації повинна відповідати аудиторії.

Не можна відділяти суху подачу інформації від емоцій, це повинно бути гармонічно. Пропаганда працює на емоцію».

National Media Talk – ключова подія української медіа спільноти. Її мета – об’єднати журналістів, редакторів та медіаменеджерів з усієї країни,  створити умови для відвертого і продуктивного діалогу всередині медіаспільноти щодо якості контенту, журналістських стандартів, професійних викликів в умовах гібридної війни та в епоху постправди, а також потрібних та допустимих засобів державного і професійного регулювання наповнення медіа.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

03.11.2017 14:25
 • Гость:

  СМИ сейчас не имеют никакого влияния. Программа Константина Стогний делала в прошлом году сюжет о том, что На Мечникова 11А в Киеве застройщик разваливает склон и дома . И что? Дома в трещинах, ужас, а застройщик строит небоскреб. А СМИ молчат. Видео прошлое недоступно. Все СМИ продажные, на людей им плевать.
 • Смотрите на ICTV

  Зарегистрируйтесь

  Войти использывая ваши данные

  Забыли пароль?

  Востановление пароля

  Войти через соц. сеть

  ВВЕРХ
  Вверх

   Повідомити про помилку

   Текст, який буде надіслано нашим редакторам: