Украденное «папередниками» не возвращают: активы бывших — нерушимы. «Достало!»

0

 

Аферисти у ЗСУ, які розкрадають волонтерську допомогу, онкохворі діти, які помирають через корупцію, чорний бізнес на «чорному золоті» і гроші, вкрадені у народу режимом Януковича — головні теми нового випуску програми «Дістало!» у понеділок, 28 вересня, о 20:20 на каналі ICTV!

 

Повернення величезних сум грошей, вкрадених верхівкою режиму Януковича, на ділі виявилось фікцією. Півтора роки три Генпрокурори розказували українцям, що власність «сім’ї» арештована, нажите непосильною злодійською працею майно і активи перейдуть у розпорядження держави. МВС навіть створило спеціальний підрозділ із експропріації незаконно одержаних багатств. Державна казна мала б поповнитись, щонайменше, на 15 млрд. доларів. Натомість, за цілих півроку повернули всього кілька тисяч гривень. Опальні утікачі домовляються з новою владою, аби вберегти награбоване добро. Ми розкриваємо причини, чому і з чиєї вини награбоване добро так і залишається в цілковитому розпорядженні тих, хто роками обкрадав країну.

Одним – війна, іншим – мати рідна. За півтора року кропопролитних боїв на Сході в Україні утворився цілий клас із командирів-бізнесменів і псевдоволонтерів. Контрабанда через лінію розмежування з ворогом, нелегальна торгівля зброєю і спорядженням, крадіжки благодійної допомоги фронту – ганебна реальність в зоні АТО. Проти ділків у погонах піднімаються порядні бійці. Бунт із кримінальним мотивом назріває у 25-ій повітряно-десантній бригаді. Бійці спецроти снайперів звинувачують своїх командирів у розкраданні волонтерських вантажів і майна частини.  Нечистих на руку служивих прокуратура навіть застукала на гарячому.  Але командири залишаються на волі і далі «рулять» елітним підрозділом, виживаючи незгодних. У репортажі з передової – всі деталі бізнесу на крові.

Україна тримає лідерські позиції в світі за рівнем дитячої смертності від онкологічних захворювань.  На лікування дітей із важкими розладами здоров’я за кордоном скидаються всім миром. Великий національний проект – будівництво нової дитячої клініки «Охматдит» почали «папєрєдніки» і ніяк не можуть завершити наступники. Виділені на це півмільярда державних грошей стали ласим шматком для груп інтересів, які зчепилися в затятому змаганні за його розподіл. Але справжня ціна питання – в тисячах дитячих життів, які чекають на порятунок і можуть так і не дочекатися його, оскільки перетягування фінансового каната займає місяці дорогоцінного часу. Скандальні подробиці проекту, який став заручником корисливості і цинізму – в спеціальному розслідуванні з ексклюзивними свідченнями. 

Крадіжка нафти з нафтогонів – давній, високоприбутковий і безперебійний бізнес. У чорних оборудках із чорним золотом задіяні тисячі підпільних добувачів, перевізників, переробників і продавців, і над усім цим – надійний дах із прокурорів та високих чиновників. Минулого року через нелегальні «врізки» з нафтопроводів  було викачано три з половиною тисячі тонн нафти. Цьогоріч крадуть ще з більшим розмахом – тепер такий обсяг став місячною нормою. «Наліво» йдуть десятки мільйонів гривень. Фактично, в країні процвітає тіньовий нафторинок, який, на відміну від державного, оснащений за останнім словом техніки і технології. А ще – ретельно оберігається від сторонньої уваги. Наші журналісти, попри небезпеку, відстежили, звідки і куди прямують каравани з вкраденою нафтою.    

Бюрократичний каток нарощує оберти зі знищення залишків чесного вітчизняного бізнесу. Від пресингу податківців і контролерів страждають як маленькі місцеві підприємства, так і потужні виробничі компанії. Фіскальний тиск, непомірні побори від місцевої влади, виснажливі перевірки, свавільні маски-шоу від корумпованих правоохоронців – буденність підприємців по всій країні. «Інвестиційна привабливість», «сприятливий бізнес-клімат», «партнерство бізнесу і держави» –  це лише порожні гасла з білбордів і урядових програм. Чиновники застосовують все зухваліші засоби, щоб в загнати підприємців в глухий кут «безпредєлу» і  змусити їх заплатити за спокій і можливість працювати далі. Ми зібрали нові штрихи в картину поневірянь українського бізнесу від держави Україна.  

Картину беззаконня, свавілля та безладу доповнять подробиці нового курсу окупаційної влади Криму щодо кримських татар, сеанси умиротворення протестних настроїв від патріарха Кіріла (Гундяєва), нова дивовижна послуга для небіжчиків в охопленій кризою Росії та інші свіжі викрутаси зі здоровим глуздом. Усе разом – у програмі критичних репортажів «Дістало!» у понеділок, 28 вересня о 20.20 на ICTV. Відверто говоримо про все, що заважає всім нам жити гідно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

25.09.2015 18:47
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: