26.12.2014 18:50
Поделиться

То, что «Достало!» за год: итоговый выпуск

0

Україна в кризі. Надії на зміни розбиваються об корупцію, свавілля та безвідповідальність. Влада забуває Майдан, а народ живе з останніх сил. Злидні, безлад і завтрашній день – теми, протягом року заважали українцям жити гідно у випуску «Дістало!»: підсумки року в понеділок, 29 грудня, о 20:20 на ICTV!

Україна закінчує 2014 рік – найбільш складний і драматичний період своєї історії. Рік, який позначений багатомільйонним суспільним протестом, Майданом і подвигом Небесної сотні, втратами територій, колосальним людським піднесенням і надією на життя по-новому. Україна прожила цей рік у виснажливому напруженні і одночасно – з величезною енергією та сподіваннями українців на зміни.

Хвиля Революції гідності внесла до владних кабінетів нових керманичів. Прізвища найвищих державних посадовців змінилися, а сама держава – ні. У нас і надалі процвітає корупція та хабарництво, кумівство та кругова порука у владі. Президент, парламент і уряд обіцяють реформи, зміни та повне оновлення влади. Оголошених змін українці поки не побачили. Градус невдоволення розривом між заявленим і втіленим стрімко зростає.  

Зневаги, безладу і хижацького ставлення державної системи до людей і суспільства не стало менше. Маленькі капості дрібних чинуш та велике зло, генероване у високих кабінетах державних органів,  залишаються у незмінному вигляді.  Поки увага  країни прикута до  війни на Сході  – нечисті на руку начальники роблять свої темні справи. Вітчизняна медицина, хронічно хвора на корупцію, через провалені закупівлі медпрепаратів кинула помирати сотні людей із важкими недугами.  Зірвано тендери з придбання ліків для онкохворих та ВІЛ-інфікованих, прострочені усі терміни із вакцинації дітей. Локальні екологічні катастрофи вибухали смородом і отрутою по всій країні. У наше життя увірвався підзабутий із 90-х комунальний колапс і відключення електрики.  

Цього року стало зрозуміло, для чого розвалювали українську армію. Окупація Росією Криму та частини Донбасу позбавила ілюзій про міць Збройних сил. Українське військо врятували добровольці-патріоти, що пішли захищати свою землю, та волонтери, які їх забезпечили одягом, харчами і спорядженням.  Тим часом генерали у тилу продовжували оббирати залишки армійського майна і заробляти на цьому сотні мільйонів гривень.  Країна послала десятки тисяч бійців на Антитерористичну операцію, яку офіційно так і не визнали війною. Хоча тисячі загиблих – непоправні болісні втрати від реальних воєнних дій.

«Відкати» та хабарі на кожному кроці, довжелезні черги у державних конторах, хамство клерків та повсюдне приниження людини, яка стикається з чиновницькою армією – ми ні на крок не наблизилися до європейських стандартів співіснування суспільства і держави. Нашими правами відверто нехтували. Схеми здирництва і беззаконня часів Януковича діють досі, лише тепер вони мають нові обличчя. За рівнем чиновницького свавілля Україна впевнено посідає лідируючі позиції в Європі . Ми покажемо знову ці дикунські порядки, щоб ті, хто нині при владі, зрозуміли: цим ганебним явищам немає місця в країні, яка пережила розстріл Майдану і далі платить високу ціну людських жертв за свою свободу і незалежність. .

Один із висновків за підсумками прожитого року в тому, що безлад здолати поки не вдається. Розбиті дороги, занапащена інфраструктура, обшарпаний транспорт, занедбані вокзали, навіть засмічений Київ  – бардак і далі залишається постійним супутником нашого життя. Він оточує скрізь і проникає всюди. Захаращені і зруйновані природні і культурні об’єкти, неозорі смітники, густий сморід замість повітря і нечистоти замість води – наскрізний безпорядок вже став ознакою України. І оки не видно  того українського Геркулеса, який візьметься вичистити наші авгієві стайні.

Ми підбиваємо всі ганебні і трагічні підсумки року, що минає. Ми робимо це з болем і прикрістю, але водночас і з вірою в те, що разом із всіма порядними та небайдужими людьми ми здатні подолати все, що заважає нам гідно жити. Наша критика – безкомпромісна і гостра, наші оцінки та висновки – пекучі, однак наші прагнення – чисті та чесні. Вся правда і відвертість про все, що допекло, у докладному викладі програми «Дістало! Підсумки року» у понеділок, 29 грудня, о 20:20 на ICTV. Будьмо гідними!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

26.12.2014 18:50
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: