18.12.2014 16:03
Поделиться

Коррупция похоронила вакцинацию детей в Украине. «Достало!»


Цього року МОЗ провалило проведення тендерів на закупівлю вакцин для дітей. Журналісти «Дістало!» дізналися, хто насправді винен у тому, що українським малюкам не робили щеплення.

Запоріжжя, Чернігів, Березань, Ужгород – обласні центри та містечка, в яких тисячі дітей, і лишилися без щеплень. У режимі очікування – вся країна. В холодних кабінетах лікарень – напівпорожні полиці з медикаментами і довгі списки нещеплених дітей. Вакцин немає навіть для немовлят у пологових будинках. Альтернативу безкоштовній турботі пропонують тут же, але за гроші.

– Вперше Україна завалила програму вакцинації, – розповідає керівник організації «Пацієнти України» Дмитро Шерембей. – Я думаю, що Міністерство охорони здоров’я завалило цю програму, це його відповідальність, від початку, до кінця – політична, адміністративна, виконавча. Вони завалили цю програму, суто через корупційні домовленості, бо торг ішов – російська буде закуплена вакцина чи не російська. І кожен тендер завалювався. От і все.

Чиновники МОЗу 5 років вдавали, що проблеми нема. Їхнє око замилили, ручку позолотили, але де благе, там і дереться. Роздерлося. Зачепивши при цьому найуразливіших – дітей.

Читайте також: Як живуть виші-привиди на Донбасі. «Дістало!»

Вакцинація – одна з гарячих тем для медичних спекуляцій. Якщо відсунути вбік дискусії про користь чи шкоду профілактичних уколів, стає зрозуміло, що принципово важливо інше. Держава взяла на себе обов’язок і відповідальність дати українцям безкоштовні щеплення, ось тільки так, як книжка пише, не вийшло. Теорія від реалій відрізняється, як зарплати топ-чиновників від виплат рядовим лікарям. Придумавши обов’язковість вакцинування, чиновники не придумали рецепту, як бути, коли щепити нічим.

Через жорсткі рамки та заржавілі коліщата бюрократичної та корупційної машини батьків заганяють у ще одну безвихідь. Немає щеплень – нема й дитячого садка. Допомагають блат і хабарі. Батьки просто купують фіктивні довідки зі псевдощепленнями. У тих же лікарів.

Коли мине напруженість із вакцинами – дивіться у сюжеті:

Дивіться програму «Дістало!» щопонеділка о 20:20 на ICTV!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

18.12.2014 16:03Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: