01.03.2016 17:00
Поделиться

Александр Богуцкий: Патриотизм не оправдывает плохое качество телепродукта

0

Директор-президент телеканалу ICTV розказав, коли українські серіали зможуть посунути російський телевізійний продукт, а також про сторінки історії України, варті екранізації.

— Ваша оцінка ситуації з виробництвом і показом українських серіалів після заборони показу російського відеопродукту в телеефірі, які можливі варіанти її розвитку?

— Загалом всі знають, що ринок реклами не дозволяє телеканалам знімати без допомоги держави таку кількість українських фільмів і серіалів, щоб глядач відразу помітив зміни. Минулої осені на каналі ICTV вийшло 8 прем’єр («Слідчі», «Відділ 44», «Володимирська, 15», «Патруль Самооборона», «Нюхач-2», «Пес», «Ніконов і Ко», «Код Костянтина»), більше 200 годин детективних історій з українськими акторами, знятих на вулицях Києва, з актуальними і близькими глядачу діалогами.

Ми зробили в рази більше, ніж все українське телебачення у цьому жанрі за попередні 10 років. Але телеканал точно залежний від глядачів, а коефіцієнт патріотизму на дивані зменшується.

Треба розуміти, що патріотизм не виправдає гіршу якість продукту. А якість чи картинка прямо пропорційна вартості виробництва і досвіду учасників процесу. Звичайно, у росіян і першого, і другого в рази більше. Саме тому ми можемо прогнозувати розвиток ситуації так — або держава відкриє очі і почне фінансувати українське теле- і кіновиробництво, або люди спокійно продовжать дивитись російські серіали в Інтернеті — ця послуга гарантується нашими піратськими сайтами, і як я думаю, не без підтримки сусідньої країни. Ми ж не чули жодної претензії до українських сайтів за порушення прав російських виробників останнім часом?

Ми, звісно, продовжимо своє виробництво, але, повторюсь, масовим явищем кіно стане тільки з підтримкою держави.

— Є інтерес до локальних історій у телеглядачів?

— Без сумніву, інтерес є. Питання лише в тому, що інтерес до локальних історій може тільки привести глядача на продукт, а от утримати має вже якість художнього рішення історії. А якість — це гроші. Точно могли б бути більш ніж успішними серіали чи історії з воїнами АТО, героями Аеропорту… Безмежна кількість українських історій — від Володимира Великого з прийняттям християнства до подвигів козаків чи знаменитих воїнів, наприклад, Максима Кривоноса. Ось ми 29-го відмічали День Героїв Крут, а фільму про цих Героїв — немає. І не буде без держави.

— Чи зможуть українські серіали замінити російські в прайм-тайм? Чи є сенс купувати європейські?

— На жаль, і європейські, і американські серіали не можуть стати альтернативою — вони збирають в рази менше глядачів, ніж російські. Велика кількість російських серіалів зумовлена виключно економічними причинами — вони коштували в рази менше, ніж вартість власних зйомок. Українські серіали — наш «Пес» чи «Слуга народу» на «1+1», які стають успішними, коштують у виробництві значно дорожче, ніж приносять грошей від реклами у першому показі. Звичайно, за 5 років і за умов глядацької уваги вони стануть прибутковими, але поки що — це лише наша інвестиція у майбутнє.

— Якщо не буде держпідтримки найближчим часом, чи будете знімати серіали? В якому випадку це буде вигідно?

— Звісно, ми продовжимо знімати серіали, їх просто буде значно менше, ніж могло б бути за умов партнерства з державою. Всім очевидно також, що тільки продаж продуктів за кордон забезпечить їхню економічну ефективність. Ми працюємо над цим, ніхто нікому не обіцяв, що буде легко — це телебачення.

— Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що виражає консолідовану думку учасників ініціативи «КіноКраїна» — великих гравців ринку (куди увійшла і група StarLightMedia, в яку входить канал ICTV). Наскільки великий ризик, що нардепами будуть внесені серйозні корективи і в результаті галузь отримає не те, що хотіла?

— Я вважаю, лінія фронту противників цього законопроекту проходить у іншому місці — тільки в частині піратства. Можна подивитись на результати голосування і побачити портрет лобі горе-бізнесменів, які хочуть і далі показувати голлівудські фільми і нікому за це не платити, збираючи гроші з глядачів. Всі вони знайшли депутатів, які проголосували «проти». Їм в принципі все одно, що в США, які вітають і підтримують зміни в нашій країні, Україну прямо називають піратом. А це впливає і на ставлення до країни… Бажання голосувати «проти» зумовлене тільки бажанням дикого піратства. І тому особливо яскравим противникам важливо точно пояснити, що інтереси держави важливіші бізнес-інтересів.

 Джерело: delo.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

01.03.2016 17:00
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: