15.01.2016 12:52
Поделиться

Константин Игнатчук рассказал о работе над фильмом «Зима в огне»


Документальний фільм «Зима у вогні» про Революцію Гідності в Україні потрапив до п’ятірки номінантів на отримання американської кінопремії «Оскар». Співпродюсер і сценарист стрічки, шеф-редактор програми «Ранок у Великому Місті» на ICTV Костянтин Ігнатчук розповів, як створювався фільм, та про команду, яка над ним працювала. 

– Командою можна назвати всіх тих, хто знімав на Майдані під час революції, – зазначив Костянтин. – Адже якщо глянути хоча б на список операторів, то це більше 20-ти людей. Якщо ж більш конкретно, то фільм «Зима у вогні» створювався силами американської компанії «Afineevskу-Tolmor Production», української «SPN-Production» та онлайн каналу UkrStream.TV. Звісно, долучались й інші партнери. Всіх, хто працював над проектом, можна поділити на дві групи. Перша – українська, яка займалась зйомками, селекцією, монтажем, зводила звук, робила графіку… Тобто зібрала фільм. В основному ця робота велась з травня по серпень 2014 року. А друга – це міжнародна команда, яка підхопила фільм уже в 2015-му, довела його до фестивального рівня і зробила більш зрозумілим для західного глядача. Канал Netflix забезпечив розкрутку фільму.

Костянтин Ігнатчук також згадав деякі моменти роботи над фільмом.

– Я допомагав режисеру стрічки Євгену Афінеєвському скласти сценарій картини, відновити хронологію подій, ми разом збирали відеоматеріали, відбирали найцікавіші кадри. А потім ділили роботу на дві команди і паралельно, щоб заощадити час, монтували фільм. Майже цілодобово. У серпні 2014 року перша версія стрічки була готова. Тоді вона мала назву «Молитва за Україну». Ми навіть презентували її в кінотеатрі «Україна», покликали героїв фільму, послів, представників церков та громадських діячів.

За словами Костянтина, під час роботи над стрічкою найбільше його вразило те, що люди охоче допомагали команді, нічого не вимагаючи натомість.

– Для нас відкрили свої відеоархіви кілька телеканалів, Радіо Свобода, «Прес-центр Майдану», просто окремі люди ділилися з нами своїми записами. У фільмі є багато кадрів, які ви не побачите ніде. Вони не транслювалися і їх нема в інтернеті. Просто дивовижно, як по мірі роботи над картиною, мозаїка сама потрохи складалась. А що було найважчим? Мабуть, під час монтажу десятки разів знову і знову переживати ті трагічні події, через які ми всі пройшли два роки тому. «Зима у вогні» нікого не лишає байдужим. Фільм неможливо дивитись відсторонено. Подивіться його, і ви це відчуєте на собі. Крім того, це фільм не про революцію, а про людей, про їхні базові прагнення і права. Це могло статися будь-де в світі. Але це сталося у нас. І ми про це розповіли.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

15.01.2016 12:52Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: