05.03.2015 17:13
Поділитися

Страх і розчарування: Крим рік потому. «Гражданская оборона»

0

Рік окупації не принесли місцевим жителям Криму обіцяні блага «російської цивілізації». Більш того, самі росіяни не бажають витрачати на Крим свої податки і пенсійні накопичення. Про що сьогодні бояться говорити на вулицях жителі півострова, дізналися журналісти аналітичного проекту «Гражданская оборона».

24 лютого 2014 року Росія почала неоголошену військову спецоперацію з окупації Криму. За рік кримчани випробували всі принади життя по-російськи. Московські лідери обіцяли багато грошей на розвиток регіону, безперебійне водопостачання, масову газифікацію, енергонезалежність, транспортну інфраструктуру, переправу через Керченську протоку і багато чого іншого. А на ділі: захмарні ціни на продукти харчування, провальний літній сезон, відключення води та світла. Український бізнес у Криму заморожений. Ринок нерухомості зупинився. Кредити не видають, банківські картки вийшли з обігу. Практично зупинився малий і середній бізнес. Кількість безробітних зростає і за деякими даними вже сягає 40%.

– Кількість малого середнього бізнесу за рік зменшилася в 5 разів, тобто, якщо ще рік тому в Криму було понад 120 тисяч підприємців, зареєстрованих за законодавством, то сьогодні таких залишилося близько 24 тисяч, – каже політолог Тарас Березовець.

І все це на фоні постійних обшуків, перевірок, доносів. Люди боятися говорити відкрито. Проукраїнські канали, які хоч якось намагалися доносити альтернативну інформацію, за літо були ліквідовані.

До теми: Крим з курорту перетворюється на військову базу. «Гражданская оборона»

Для самих росіян за цей рік Крим перетворився не в дешеву зону відпочинку, а в дотаційну яму.

– У Росії вже пройшла ейфорія «Кримнаш», і люди все більше замислюються, а навіщо, яка економічна ціна ось цієї всієї авантюри? Російський громадянин, проста людина, особливо з глибинки, фактично змушений зі своєї кишені, яка і так напівпорожня, оплачувати всі останні геополітичні авантюри російського керівництва, – коментує настрої росіян Березовець.

Крим став п’ятим конфліктним регіоном після Нагірного Карабаху, Придністров’я, Абхазії і Південної Осетії. Жодна з перерахованих квазіреспублік досі не стала процвітаючим регіоном. Очевидно, це чекає і Крим.

Що буде з Кримом вже в найближчі місяці, і чому Росія не зацікавлена в розвитку регіону – в сюжеті «Гражданской оборони»

05.03.2015 17:13
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору