01.04.2014 17:00
Поділитися

Революція пройшла – побори лишилися. «Дістало!»

0

Після революції з’явилася надія на народження чесного бізнесу, прозорість системи і мирне співіснування з фіскальними органами. Однак ця віра протрималася рівно два тижні – поки з українських бізнесменів знову не почали вимагати хабарів.

Щойно на Майдані вщухло протистояння і нова влада поділила перші портфелі, старі знайомі підприємця Олега нагадали про себе телефонним дзвінком. Люди в погонах приходять щомісяця. Вони добре знають дні, коли у фірми нашого героя з’являються гроші. Схема поборів існує вже багато років, вона проста, цинічна і безапеляційна.

Скільки здеруть – передбачити неможливо, на кожну фірму чи залежно від ситуації накладають окремий оброк. Коли вимагають 5 тисяч гривень, а коли й 15. Для фірми з невеликим оборотом це великі гроші, адже до кінця року набігає цифра в 250-300 тисяч гривень. Звісно, це підвищує ціну товару чи послуги. Щоб покрити збитки, доводиться вести подвійну бухгалтерію та співпрацювати з конвертаційними центрами. Їх, зазвичай, кришують ті ж люди в погонах. Так роблять усі, хто займається бізнесом. Інакше звести кінці з кінцями – неможливо. Знання реальної, а не вітринної сторони українського бізнесу, робить тільки багатшими перевіряльні органи.

Податківці одразу попереджають: якщо їм не позолотити ручку – сидітимуть над паперами, доки не знайдуть, за що зачепитися. Відмова поповнювати гаманці великих начальників за таких обставин обходиться у кілька разів дорожче.

Президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса розповідає, що в цій галузі чорний день настав також два тижні тому. Майже в усіх регіонах, як по команді, почала орудувати екологічна інспекція із позаплановими перевірками.

– Вони шукають документи, перевіряють їх , пишуть цифри які в принципі їм сподобалися, – розповідає Алекс. – Фактично немає жодної юридичної основи для того, щоб якимось чином це все перевіряти. І фактично це останній подарунок. Нам відверто заявляють: або давайте зараз мені 10%, або я піду, і ви будете розбиратися з іншими й буде дорожче.

Люди на хлібних посадах досиджують останні дні, але взяти хочуть на прощання все й одразу.

Хто має контролювати ситуацію з хабарництвом і Україні, та які кроки зробила нова влада для нормалізації ситуації – дивіться у сюжеті:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

01.04.2014 17:00
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: