19.01.2015 12:20
Поділитися

Як поклонні хрести захищають Україну. «Україна. Код унікальності»


Сьогодні, в день Хрещення Господнього всі православні намагаються зануритися у воду і отримати благословення Боже. Але мало хто знає, що вищі сили вже захищають нашу країну. Журналісти проекту «Україна. Код унікальності» дізналися, де знаходяться поклонні хрести-обереги, і чому вони не змогли запобігти війні.

В одному з храмів Києва з раннього ранку били дзвони. Повз церкву повільно, трохи похитуючись, ішов чернець і щось бурмотів. Всі навколо були впевнені – він просто втомився з дороги. І лише сам отець Іоанн знав, які переживання мучили його. Він знав: всередині храму його чекають, і дуже скоро він почує головні слова в житті.

Фізична вада не дозволяла черниці Вірі бачити Іоанна, але вона відчувала його хвилювання, а можливо і страх. «Тобі прийшло одкровення від Пречистої», – тихо сказала вона. Іоанн повинен був поставити чотири поклонних хрести в різних куточках країни, які захистять Україну від темряви.

Щоб виконати волю небес і захистити Україну від насувається зла, монах Іоанн взявся за зведення чотирьох поклонних хрестів. Матеріалом для хрестів-оберегів, мав стати морений дуб, піднятий з одного з боліт в Чернігівській області. Але точного місця сліпа черниця Віра, якій і зійшло одкровення, не вказала. Іоанн розумів – пошук мореного дуба, схованого в регіоні тисяч боліт, міг зайняти цілу вічність.

Довго ні пошуки, ні молитви про допомогу не давали результату. Поки одного разу вранці, просто серед густого лісу, Іоанн і його сподвижники не почули дзенькіт дзвонів. Кожен з них добре знав – поблизу немає храмів. Після декількох годин шляху звуки дзвонів припинилися. Вони стояли біля болота покритого золотим розсипом. Так і знайшли матеріал для хрестів.

Кращі церковні майстри і місяць кропіткої роботи. Чотири поклонних хреста, з’єднані воєдино, повинні були утворити один великий хрест-оберіг для всієї країни. Залишалося лише визначитися з конкретними місцями для їх встановлення, адже, згідно одкровення, це мали бути місця божественних чудес. Ченці пройшли регіон за регіоном, щоб отримати благословення наймудріших.

Перший хрест був встановлений в одному з поклонних місць у Харківській області. Другий – у подвір’ї Свято-Микільського храму в Одеській області. Третій – біля храму Покрови Пресвятої Богородиці в Старому Почаєві. І лише з північною стороною виникли суперечки і розбіжності.

Де ченці встановили четвертий поклонний хрест, і чому хрести-обереги не змогли врятувати Україну від вогню війни – дивіться у сюжеті:

Дивіться проект «Україна. Код унікальності »щосереди о 20:20 на ICTV!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

19.01.2015 12:20Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: