26.11.2014 15:35
Поділитися

Автор проекту «Братство Червоного Хреста» розповіла, як проходили зйомки фільму про військових медиків

0

Автор і шеф-редактор проекту Ірина Соломко пройшла разом з пораненими бійцями весь шлях від передової в госпіталь. Знімальна група побувала у багатьох гарячих точках на Сході, в мобільному госпіталі АТО, у Дніпропетровському та Харківському військових госпіталях, де лікують поранених бійців.

– Всі історії наших героїв – і лікарів, і поранених – дуже вражають, – зізнається Ірина Соломко. – Медики, що знаходяться в зоні АТО, сильно мотивовані. Вони прекрасно розуміють, наскільки легше і спокійніше бійцям, коли вони знають, що лікар поруч.

Братство Червоного Хреста

 

На зйомках журналістку вразила самовідданість звичайних медиків, яким волею долі довелося стати військовими лікарями. За їх словами, в найгарячіші дні в госпіталі за день потрапляли сотні людей. Лікарі не йшли з операційних по кілька діб і просто падали від утоми…

 Братство Червоного Хреста

– Нам вдалося поспілкуватися з доктором, який рятував хлопців з Донецького аеропорту, – розповідає Ірина. – «Наркоз» (це його позивний) –доброволець, він був медиком на Майдані, а зараз говорить: «Якби я не поїхав на війну, просто перестав би себе поважати». Він розповів нам, що їхати в Донецький аеропорт ніхто з лікарів не відмовляється – там всі розуміють ціну кожної пари рук. Ще один наш герой на колінах, без наколінників витягав хлопців з передової, після чого дуже застудив ноги… Це найвищий професіоналізм, зібраність і мотивація, які дійсно рятують життя багатьом.

Братство Червоного Хреста

 

Ірина зізнається, що під час роботи над проектом кілька разів плакала. Слухаючи історії героїв, стримати сльози справді важко. Маленькі медсестри запевняють, що при необхідності піднімуть навіть найважчі носилки. Анестезіологи надають допомогу пораненим під час перевезення у вертольоті, який в цілях безпеки летить дуже низько над землею і без світла. Жінка-медик, яка побувала у багатьох гарячих точках, каже: «Я повинна бути особистим прикладом для всіх хлопців, які знаходяться тут». Ці та багато інших історій – у проекті «Братство Червоного Хреста».

– Наш фільм дуже життєстверджуючий, – каже Ірина Соломко. – Його герої для всієї країни – це те світло, яке допомагає вірити в перемогу і в те, що все буде добре.

 

Прем’єра проекту «Братство Червоного Хреста» – 26 листопада о 20:20 на ICTV.

26.11.2014 15:35
0



Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору