25.11.2014 17:08
Поділитися

Як вдалося уникнути жертв під час Помаранчевого Майдану? «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

0

Минуло 10 років від початку Помаранчевої революції. Тоді здавалося, що Україна змінилася назавжди – неймовірне піднесення суспільства давало такий шанс на початок нового життя. Проте була суттєва відмінність від Революції Гідності — 10 років тому минулося без жертв. «Факти тижня» розібралися, як вдалося уникнути збройного протистояння під час Помаранчевого Майдану.

Тим перегонам від початку пророкували долю найбруднішої виборчої кампанії в новітній історії України, і осінь 2004-го підтвердила цей тривожний прогноз. Отруєння Віктора Ющенка, яєчна атака на Януковича і тотальні фальсифікації у другому турі виборів президента стали стимулом для незгодних з такими результатами, щоб уперше зійтися на Майдан.

– Ми докладали колосальних зусиль, щоб пояснити лідерам, що треба вийти на Майдан до людей, – розповідає комендант Майдану-2004 Роман Безсмертний. – Тобто, вже Майдан був заповнений, а багато хто не вірив у те, що люди зберуться. Вони просто були далеко від місця цих подій. Найбільше емоцій в цьому плані проявляла якраз Юлія Володимирівна. Я бачив її скепсис і недовіру до того, що люди піднімуться.

Нині польові командири мирної революції зізнаються – на першому Майдані вони були готові і до радикальних дій, якби цього вимагала тодішня ситуація. За підрахунками Євгена Червоненка, у випадку силового сценарію восени 2004-го, щоб відстояти результати виборів, до бою стали б щонайменше 300 бійців:

– У нас були озброєні хлопці. Серйозно озброєні. Тоді випав сніг вранці, і коли я зайшов до хворого Ющенка, то сказав: піднімайся, там стільки народу, що ти не розумієш. Ми знали, хто проти нас. У біло-голубих були більш озброєні люди, і їх була більша кількість.

Як вдалося уникнути збройного протистояння, та куди поділися символи Помаранчевого Майдану – дивіться у сюжеті:

Дивіться програму «Факти тижня з Оксаною Соколовою» щонеділі о 18:45 на ICTV!

25.11.2014 17:08
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору