04.05.2011 11:32
Поделиться

Нерозказана правда про Велику Вітчизняну війну на ICTV

0

— Ми хотіли розказати про ті епізоди Великої Вітчизняної, які, з одного боку, дуже яскраво характеризують цю війну, а з іншого – були на довгі роки навмисно забуті офіційними істориками, – говорить автор картин. – Для мене це історія відчайдушного героїзму, відданості обов’язку і масової самопожертви, які так і не були оцінені Батьківщиною.

«Брест. Герої фортеці»: загадки легендарної оборони

Як трапилося, що прикордонна фортеця не була готова до війни? Чому захисники цитаделі боялися місцевого населення не менше, аніж німців, які наступали? Як купка солдат без боєприпасів, їжі, води та зв’язку з командуванням протистояла ворожій військовій машині – артилерії, танкам, авіації та елітним частинам? Чому насправді захисники билися до останнього? Що змушувало їх помирати, але не здаватися?

За допомогою спеціальних комп’ютерних ефектів і сучасних кінотехнологій, детально відновлена по епізодам картина оборони Бресту. У кадрі лунають спогади захисників фортеці, їх сімей і офіцерів Німеччини, яких озвучують актори Олексій Серебряков, Катерина Гусєва та Маркус Кунце.

– Ці люди гідні більшої пошани, – говорить режисер картини Олексій Пивоваров. – Не тільки за те, що вони зробили у червні 41-го, але й за ту мужність, яку вони проявили згодом. У більшості випадків ті, хто вижив (а їх були сотні) після кількох днів відчайдушної оборони довгі роки перебували у полоні, поневірялися по таборах. А потім були роки принижень, а іноді і відсидок.

«Москва. Осінь. 41-й»: столиця в облозі

Головна мета німців восени 1941-го – захоплення Москви. У вересні-жовтні фронт був у якихось 80 км від столиці Радянського Союзу. Державний комітет оборони під керівництвом Сталіна запровадив у місті стан облоги…

Фільм створено у жанрі документальної драми, у ньому поєднані спогади свідків подій, історичні довідки та масштабна реконструкція ситуації. Глядачі зануряться в атмосферу, коли столиця була у стані облоги, зможуть побачити ті події очима звичайного москвича, який пережив ті драматичні місяці.

— Ми не хотіли сенсацій і розвінчання міфів, яких про Москву 41-го складено чимало, — розповідає Олексій Пивоваров. — Ми хотіли реконструювати ту епоху на рівні побуту та деталей. За яких обставин військовий патруль мав право стріляти по ваших вікнах? Що відбувалося у місті 15-16 жовтня – у дні «великої московської паніки»? Цей фільм – не суха історія, яку викладають у підручниках та наукових роботах. Це багато яскравих, приватних історій, які розказали ті, хто на власні очі бачив усе.

«Ржев. Невідома битва Георгія Жукова»: кривава ціна поразки

Напочатку 1942 року у результаті героїчного контрнаступу лінію фронту вдалося відсунути від Москви. Радянські війська під командуванням Георгія Жукова у межах трьох наступальних операцій намагалися зрізати спрямований у бік Москви виступ лінії фронту, який отримав назву Ржевського виступу. Бій під Ржевом – один з найкривавіших епізодів Великої Вітчизняної війни. Сумарні втрати Червоної Армії тільки за офіційними даними перевищили мільйон осіб. Про поразки завжди згадують без ентузіазму, натомість про Ржевську битву вирішили забути…

— Коли ми робили цей фільм, то хотіли розповісти якомога більшій кількості людей про те, що такі події відбувалися. Розказати про те, що було насправді на Ржевсько-Вяземському виступі у 1942 році, та якою ціною далася його ліквідація, – говорить автор фільму Олексій Пивоваров.

«Друга ударна. Зраджена армія Власова»: історія про зрадників та зраджених

Андрій Власов назавжди залишиться в історії зрадником №1, командуючим так званої Російської визвольної армії, створеної німцями в основному з колишніх радянських військовополонених. Нажаль, зловісна тінь зрадництва Власова лягла на зовсім іншу армію, якою він командував, але яка нікого не зраджувала.

Історія самовідданої мужності бійців Другої Ударної армії, забута офіційними істориками, стала основою нової документальної драми Олексія Пивоварова. Кропітка робота з архівними документами, спогади учасників тих подій та реконструкція страшних епізодів зробили можливим показати глядачам один з найтрагічніших моментів Великої Вітчизняної війни.

— Ті, хто воював у Другій Ударній, не зраджували, вони здійснили подвиг і свій обов’язок виконали до кінця. Просто Батьківщина цього не помітила і вирішила за краще забути про них. Нас цікавила історія простої, маленької людини, яка потрапила на велику війну. Нас цікавили закони, за якими ця війна розвивалася, – говорить Пивоваров.

Дивіться документальні драми про Велику Вітчизняну війну на ICTV:

7 травня «Москва. Осінь. 41-й» о 15:30 та «Ржев. Невідома битва Георгія Жукова» о 16:55

8 травня «Друга Ударна. Зраджена армія Власова» о 16:55

9 травня «Брест. Герої фортеці» о 17:05.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

04.05.2011 11:32
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: