23.03.2011 13:14
Поделиться

Віталій Ковач пізнав кубинську правду

0

Мрія відвідати Кубу у Віталія Ковача з’явилася давно. І незважаючи на те, що ведучий багато знав про цю країну, острів Свободи приготував багато сюрпризів.

— Коли я вийшов з аеропорту в Гавані, відразу розгубився, — розповів Віталій. — Здавалося, що потрапив до Каліфорнії 50-х років, з її спекою і пальмами. Коли повз мене проїхав п’ятиметровий «Лінкольн», пофарбований у яскравий рожевий колір, я просто отетерів. Він блищав, ніби щойно знятий з конвеєра. А потім я роздивився і зрозумів, що довкола таких машин повно, всі вулиці міста переповнені старовинними американськими авто в ідеальному, мало не музейному стані.

Ковач не любить користуватися послугами гідів, які показують стандартні пам’ятки: площу Революції, будинок уряду і кілька пам’ятників революціонерам. Найкраще знайти місцевого жителя і попросити його показати Гавану.

— Столиця неймовірно красива. Головну фортецю, яка захищає Гавану з моря, побудували іспанці ще в кінці XV століття, щоб обороняти острів від набігів корсарів. У центрі міста є ще одна твердиня, одна з найбільших у Латинській Америці. Але кубинські пам’ятки не далеко втекли від українських — ні на розвиток інфраструктури, ні на елементарну реставрацію грошей немає, — пояснює Віталій.

— У Гавані дуже багато стародавніх гармат. Деякі з них слугують музейними експонатами, а деякі використовують зовсім не за призначенням. Їх вкопують хрест-нахрест, перегороджуючи вулицю, а з гарматних ядер викладають огорожі вздовж доріг.

— Їздили в дельфінарій. Вкотре переконався, наскільки розумні істоти дельфіни. Вони гралися з нами, як собаки: просили кидати їм камінці, гілки, щоб потім нам їх повернути. Цей дельфін вирішив побавитися з листком.

Крім того, під час короткого відпочинку Ковач поспілкувався з місцевими ворожками, які сидять на вулицях столиці в білому одязі, і спробував навчитися танцювати сальсу:

— Тут же, прямо біля дороги, розташовуються цілі оркестри, що грають для туристів. Як виявилося, кубинці — дуже артистичні й музикальні. Кожен грає на якомусь інструменті, а не вміти танцювати сальсу — взагалі соромно. Як кажуть самі кубинці: «Наші діти спочатку вчаться танцювати, а потім ходити».

Дивіться «Факти» на ICTV у будні о 7:45, 8:45, 12:45 і 18:45.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

23.03.2011 13:14
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: