21.12.2010 17:58
Поделиться

«Маю честь!» — прем’єра на ICTV!

0

…Його звати капітан Числов. Він воює на території Чеченської республіки. У нього, як і у його товаришів, мало стимулів, щоб ризикувати життям. У нього немає грошей, немає квартири, немає родини… Його зраджують і там, у бою, і тут — у мирному, звичайному житті. Про це йому скаже дуже гарна і багата жінка далеко від війни, в прекрасному і безпечному Петербурзі. Але у нього є честь. Честь російського офіцера-десантника. Якщо ми можемо пишатися своєю армією, то завдяки йому і його бойовим товаришам…

Стрічка розповідає про реальні події кінця лютого 2000 року, які сталися в Аргунській ущелині в Чечні. Бійці 6-ї роти 104 парашутно-десантного полку Псковської дивізії ПДВ розпочали жорстокий бій з терористами, сили яких переважали вдвадцятеро. Десантники не злякалися, не відступили і виконали завдання, ціною власного життя заступивши шлях бандитам, які проривались з оточення. Для 84 солдатів і офіцерів цей бій виявився останнім. Усі солдати були нагороджені, зокрема й 12 бійців посмертно удостоєні звання «Героя Росії».

Новий фільм про подвиг псковських десантників змусить по-новому зрозуміти слово «патріотизм».

— Для мене за честь брати участь у створенні фільму, — розповідав режисер картини Віктор Бутурлін, — працювати з людьми, які на собі відчули війну, знають, що таке запах крові, це зовсім інший рівень достовірності.

Робоча група більшу частину зйомок провела під Новоросійськом, де знімалася «чеченська» частина фільму. Ні рейок, ні кранів, ні спецтехніки у хлопців не було. Знімали в основному з плеча, тому зображення вийшло документальним. «Але незабаром стало ясно, що так і треба: і правильно, і правдиво», — згадували потім режисер і оператор.

«Кругом лише гори, ні присісти, ні лягти, — згадує Олександр Лазарєв. — Було дуже важко. Але порівняно з тим, що пережили наші солдати, — це ніщо. Думаю, фільм буде гідним пам’ятником тим, хто загинув у Чечні».

Поряд з акторами працювали і справжні військові. За словами Романа Цепова, прочитавши сценарій, знайомі співробітники спецслужб брали відпустки і вирушали на зйомки «добровольцями».

— Це фільм про подвиг, — говорить Володимир Бортко. — Це не історія гибелі 6-ї роти, а історія ПОДВИГІВ 6-ї роти. Подвиг — це завжди усвідомлений вчинок, адже у бійців був вибір, вони могли, наприклад, взяти гроші, які їм пропонували, і пропустити противника…

Режисер: Віктор Бутурлін

У ролях: Олександр Лазарєв (молодший), Андрій Фролов, Олександр Блок, Юрій Цурило, Роман Золотов, Ерік Яралієв, Павло Бодиров, Артем Алексєєв, Володимир Юрчекевич

Дивіться воєнну драму «Маю честь!» 26 грудня, у неділю, о 19:00 всі серії одразу.

21.12.2010 17:58
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх