02.12.2010 11:16
Поделиться

Злочинному світу «ша»! «Ліквідація» на ICTV!

0

Жителі Одеси – великий багатонаціональний базар: греки, болгари, румуни, євреї, росіяни, українці… Першим завданням кіношників було відродити специфічну й неповторну місцеву говірку, якою вона була у повоєнні часи. Тому всіх акторів на початку зйомок відправили на «спецкурси». Уроки проводив місцевий лінгвіст, який настільки добре поставив одеський акцент акторам, що через місяць ним «заразилася» вся знімальна група. «Вдома нам усім доведеться знову вчитися розмовляти по-московськи», — жартував режисер Сергій Урсуляк.

Виконавцеві головної ролі Давида Гоцмана Володимирові Машкову, крім одеського акценту, треба було вивчити злочинний жаргон. Тренували актора реальні «авторитети» на пенсії, один з яких розкрив Машкову секрети шулерської справи.

— Я настільки поринув у цю історію, що майже зажив тим життям, — згадує актор. — Крім того, в Одесі у мене живуть друзі, і вільний час ми проводили разом. Вони мені показали місто. Одесити нас дуже підтримували і підгодовували, коли потрібно, і давали притулок під час дощу. Хоча вони самі кажуть: «Пішов, пішов дух Одеси», — але, як мені здається, він залишився…

Гоцман:

– Картина маслом.

– Фима, закрой рот с той стороны, дай доктору спокойно сделать себе мнение!

– Не расчесывай мне нервы!

– Фима, завтра сядешь у моём кабинете, и будешь учить Уголовно-процессуальный кодекс от заглавной буквы «У» до тиража и типографии!

– Мне доктор сказал ходить – вот я и ходю.

Щодо Сергія Маковецького, який зіграв Фіму, найкращого друга Гоцмана, йому у вивченні одеського говору допомогла дружина — колишня одеситка, яка займалася з ним щодня, протягом зйомок.

— Моя дружина родом з Одеси, — говорить Сергій. — До того ж, це місто обожнюю! Це держава в державі. В Одесі унікальний навіть не акцент — побудова фрази. Одесити вміють створити її так, аби наповал убити співрозмовника. З цього питання режисер мав консультантів. Щодо мене і мого Фіми, я просто ходив Одесою і слухав, як говорять старожили.

Фіма:

– Давид Гоцман, иди кидайся головой в навоз — я вас не знаю. Мне неинтэрэсно ходить с вами по одной Одессе.

– Тут уголовный розыск, а не баня — нема ни голых, ни дурных.

– Сеня, оглянись вокруг и трезво содрогнись.

– Граждане менты! Я имею кое-что сказать!

А ось Михайлу Пореченкову довелося не лише вчити говірку, а ще й багато їсти. Актор вирішив, що для ролі Кречетова, заступника військового прокурора, йому просто необхідно погладшати, щоб постати абсолютно «невійськовим» типом. До того ж, йому хотілося попрацювати на контрасті з Машковим.

— «Ліквідація» — це талановитий витвір, який має надзвичайний успіх. Я намагався показати всю суть мого персонажа та зробити його дійсно впливовим авторитетом. З Володимиром Машковим у нас склалися дуже дружні стосунки, які ми підтримуємо і тепер:

Кречетов: Давид, вставай!

Гоцман: Шо там?

Кречетов: Ничего, тебя убили…

Гоцман: Та ты шо? Насмерть?

Серіал «Ліквідація» — добре зроблене кіно, яке заслуговує на те, щоб стати об’єктом глядацької уваги і який по праву називається шедевром кінематографу. У вівторок, 7 грудня, о 20:00 Гоцман знову візьметься за справу в ефірі ICTV.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

02.12.2010 11:16
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: