01.07.2010 15:55
Поделиться

Світовий футбол перемагає на чоловічому каналі

0

Великий чоловічий та перший державний канали домовлялися про показ футбольних поєдинків задовго до старту Чемпіонату світу – це потребувало точності у визначенні правила розподілу показу матчів для зменшення ефекту лотереї. Відповідно до міжканальної угоди трансляція матчів 1-2 ігрового дня велася паралельно двома каналами, за винятком двох ексклюзивних показів 11 червня: Матч-відкриття на УТ1 та прайм-матч на ICTV. Гру третього ігрового дня канали транслювали зі зміною права першого вибору матчу о 17:00 та 21:30 через день. Play-Off – праймовий та офф-праймовий покази чергуються на каналах через день, з них напівфінали та фінал – знов паралельна трансляція.

Рівні стартові умови ICTV та Першого було природно підкореговано трьома основними факторами: підхід каналів до реалізації проекту «футбол на каналі», специфіка аудиторії каналів та певна «лотерейність» вибору матчу третього ігрового дня. Можна довго дискутувати з приводу творчої складової та суб’єктивно порівнювати трансляцію на двох різних каналах щодо професійності, видовища та інших характеристик. Та лише показники залишаються об’єктивними у визначенні симпатій більшості українських вболівальників-телеглядачів.

Канал ICTV є комерційним і орієнтується на комерційну аудиторію віком 14-49 років, що проживають у містах з населенням понад 50 тис. Ядром нашого позиціонування є чоловіки віком 25-45 років. Але ж така велика спортивна подія якою є Чемпіонат світу з футболу, що проходить лише раз на 4 роки, призначена для значно ширшої аудиторії. Виходячи з цих міркувань, наведемо основні показники футбольної трансляції.

1-2 ігрові дні, все населення України3 ігровий день, все населення України

Матчі групового етапу в основному показі мають в цілому більшу аудиторію серед глядачів ICTV, ніж УТ-1 при паралельній трансляції матчів. При цьому середня частка одного матчу в основному показі за комерційною аудиторією на ICTV становить 10,66%, на УТ – 1 — 7,25%.

Від самого початку паралельного показу футбол тримав на двох каналах умовно стабільну сумарну середньодобову частку в околі 18,8% з несуттєвими коливаннями.

При проведенні аналізу теледивлення традиційно кращий продукт визначається за найвищим рейтингом. Проте наголосимо, що у ситуації з Чемпіонатом світу таке порівняння для різних матчів у різних слотах є недопустимим через зміну рівня загального теледивлення протягом доби. Тому для визначень рівня популярності команд в українських глядачів, є сенс розглядати індекс, що базується на частках (shr перегляду кожного з матчів, що робить командам рівні умови. Кожна команда на груповому етапі було показана нашим глядачам 5-ть разів. 

За індексом медіа-популярності у груповому етапі лідером серед глядачів
двох каналів є збірна Бразилії, за нею — португальці та італійці. Найменш популярною
виявилася збірна Парагваю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

01.07.2010 15:55
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: