28.04.2010 16:28
Поделиться

ICTV розповість про «Штрафбат»

0

Відомий російський режисер Микола Досталь взяв на себе непросте завдання: розповісти про одну з найбільш ганебних сторінок вітчизняної історії – штрафних військових підрозділах СРСР. Едуард Володарський писав сценарій на основі спогадів тих штрафників, яким вдалося залишитися живими. Готовий фільм їм не встигли показати: вони, на жаль, до цього дня не дожили. Але їх свідчення допомогли передати новому поколінню весь жах і трагедію людей, закинутих у штрафбати.

Головний герой картини Твердохлєбов потрапив в полон до німців майже на самому початку війни. Всіх, хто відмовився воювати на боці фашистів, розстріляли. Він дивом залишився живий. Поранений, вночі він вибрався із страшної могили і дістався до своїх. Всіх колишніх полонених допитують слідчі СМЕРШу. Його звинувачують у зраді і пропонують відкупити «провину» кров’ю. Нове призначення Твердохлєбова — командир штрафного батальйону.

У штрафбат потрапляють різні люди: і зеки, що заплямували себе важкими злочинами, і політичні, неугодні радянському ладу, і колишні командири та бійці Червоної Армії, які, як свідчать історичні документи, «провинилися в порушенні дисципліни через страх або нестійкість». Так, під керівництвом Твердохлєбова опинився злодій в законі Глимов, якому набридло валятися на нарах, і Баукін, котрий захищав Радянців від білогвардійців. Разом вони повинні воювати на передовій.

За всі роки Великої Вітчизняної війни через штрафні підрозділи пройшло більше 400 тисяч людей. Штрафбати кидали в атаки на найбільш неприступні об’єкти гітлерівців. Частенько їх не забезпечували зброєю і провіантом, і вони добували їх самостійно, в бою. Смерть оточувала їх з усіх боків: спереду — ворог, ззаду — кулемети загороджувальних загонів НКВС. Творці серіалу покажуть, що відчували і чим дихали люди, приречені на смерть.

— Серіал має бути цікавим. За сюжетом, за драматургією, за характерами, — коментує режисер Микола Досталь. — Спеціально нагнітати напругу ми не будемо, не лякатимемо глядачів. Більш того, в сценарії є і гумор, справжній російський, є комічні епізоди, точніше — трагікомічні. Люди є люди, і навіть у штрафбаті, де вони жили в обіймах смерті, знаходилося місце і для посмішки, і для жарту, і для сміху. Такі реалії життя. Своєрідного Василя Тьоркіна грає Олександр Баширов…

— Під час зйомок до нас на майданчик з благословенням приїжджав священик, – згадує виконавець однієї з головних ролей Юрій Степанов. – Він пояснив, що душі цих людей-штрафників стали для військового керівництва розмінною монетою, їх ніхто навіть не оплакував. Мовляв, тепер, через нашу картину, вони нарешті зможуть отримати спокій. Після цих слів я зрозумів: «Штрафбат» — по-справжньому правильне кіно. Мені здавалося, що це не картина, а велике дерево на їх братській могилі. Безглуздо, звичайно стверджувати, що саме штрафні батальйони виграли війну, але ж і їх зусиллями кувалася перемога.

Дивіться військову драму «Штрафбат» на ICTV, з 3 травня, з понеділка по п’ятницю, о 20:00 та 21:00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28.04.2010 16:28
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: