01.07.2009 14:42
Поделиться

Історія майора Пугачова — на ICTV

0

Творці картини спробували мовою кіно розповісти ту правду, про яку треба пам’ятати і яку потрібно донести до молодого покоління. За це непросте завдання взявся режисер Володимир Фатьянов, відомий кінороботами «Маршрут» і «Стерви, або дивацтва кохання». Сценарій написав драматург і сценарист Едуард Володарський, у чиєму творчому архіві є такі хіти, як «Свій серед чужих, чужий серед своїх», «Штрафбат», «Російський переклад» та інші. Основою картини стала повість Варлама Шаламова з циклу «Колимські розповіді». Автор не з чуток знає про жорстоку правду воєнного часу: 18 років свого життя він залишив у таборах на Колимі і Північному Уралі за політичними статтями.

Майор Пугачов Іван Васильович безстрашно бився за Батьківщину. Звичайна ситуація на війні – був важко поранений, потрапив у німецький полон. Лінія фронту вже зовсім близько. Росіяни наступають. Німецьке командування ухвалило рішення про повну ліквідацію табору і всіх полонених. За день до масового розстрілу в табір приїжджає генерал Власов.

Генерал закликає російських солдатів вступати в російську визвольну армію: перейти на бік фашистів, щоб разом боротися проти більшовиків. Але для майора Пугачова і його бойових друзів погодитися на подібну пропозицію означає зрадити свою країну. Замість того щоб піти з армією Власова, фронтовики готують втечу.

Пугачову і його товаришам вдається вирватися на свободу через колючий дріт і дістатися до російських підрозділів. Але замість довгоочікуваної свободи, їх, як "власовців", там чекають тортури, допити, вирок: Колима, 10 років каторги. І ганебне тавро – ворог народу.

Роль Пугачова виявилася близька для Ігоря Ліфанова («Диверсант», «Спецназ», «Охота на ізюбра»). Дід Ліфанова, Іван Миколайович Філіпенко, в останній рік війни потрапив у полон і був направлений у німецький трудовий табір. Дивом втік і сховався в одному з німецьких будинків. Як не дивно, господиня його не видала. Потім Іванові Миколайовичу вдалося знайти своїх, він брав участь у взятті Кенігсберга.

— За взяття Кенігсберга дідові дали медаль, – поділився Ігор Ліфанов. — Саме вона врятувала йому життя, коли він повернувся до СРСР.

Воювала і бабуся Ігоря. А батько з тіткою пережили блокаду. Зрозуміло, що ця роль для Ліфанова особлива:

— Зйомки проходили в Білорусі взимку, у 25-градусний мороз, — згадує актор. — Коли знімали табір, два з половиною місяці проходили в робі, з номерками, брудні… Декорації будували на основі спогадів колишніх ув’язнених, тому справляли досить пригноблююче враження. У якийсь момент ми навіть перестали сприймати їх як декорації, тому фільм видався непростим. Мені було складно, тому що за вдачею я дуже емоційний, а грати довелося людину досить стриману. Щохвилини потрібно було себе контролювати.

Дивіться 4-серійну воєнну драму «Останній бій майора Пугачова» на ICTV з 13 липня, з понеділка по четвер, о 21:00.

01.07.2009 14:42
0Смотрите на ICTV

Зарегистрируйтесь

Войти использывая ваши данные

Забыли пароль?

Востановление пароля

Войти через соц. сеть

ВВЕРХ
Вверх