Анонс програми «Факти. Світ». Ефір 26.07

0 0 - 0 0

Цього року Рейк’явік хоче за півтора року вступити в ЄС, щоб врятуватися від наслідків економічної кризи. В активі нового кандидата – ментальна близькість до скандинавських країн, півстоліття бездоганної демократії та адаптованість законодавства до європейських вимог. У пасиві – імідж країни на межі банкрутства, великі борги та потреба занурити руку в спільний євросоюзівський гаманець. Попереднім рекордсменом євроінтеграції була Фінляндія, якій на це вистачило менше трьох років.

У плавках у велику політику. На посаду мера Нью-Йорка балотується жива пам’ятка американського мегаполіса – Голий Ковбой. Його обличчя, а тим паче плавки пам’ятає кожен другий турист, який повернувся з Нью-Йорка. Чеські консерватори на чолі з Міреком Тополанеком не відстають від американського атлетичного ковбоя. Вони виставили свої оголені тіла на білбордах у Хорватії. До цієї балканської країни щороку на відпочинок їдуть тисячі чехів.

Британські астрономи сподіваються, що новий супертелескоп дасть змогу їм зазирнути в минуле. Точніше, це мережа телескопів, яка складається із семи приладів, з’єднаних між собою оптоволоконним кабелем. Проект здійснюють на базі Обсерваторії Університету Манчестера. Там встановлено третій за величиною радіотелескоп у світі з діаметром тарілки 76 метрів. Він вивчає глибини космосу з 1957-го року. Нині прилад пережив друге народження, бо його під’єднали до потужної комп’ютеризованої системи, яка зчитує та аналізує дані одночасно із семи телескопів.

Про все це детальніше у наступному випуску програми «Факти. Світ» у неділю, 26 липня, о 12:45.

19.10.2009 13:21
0 0 - 0 0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору