| RSS | Архів новин | Підписатися | Надіслати другові | Версія для друку |
- Новини
03.02.2010 18:30:58
Економіка
Від початку року депозити в українських банках зросли на понад півтора мільярда гривень, - радіють в НБУ
Порівняно з тим, як українці вкладали гроші ще два роки тому, такі цифри – невеликі. Та вони свідчать, що довіра до фінустанов поступово повертається.
Сергій Круглик, директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків НБУ: « Іде тенденція на те, що відтік все ж таки уповільнюється і люди все ж розуміють, що пропозиції які сьогодні є в банках, є дуже цікавими, для того щоб захистити себе від інфляції, або щоб зробити якісь заощадження»
З жовтня 2008-го українці забрали з банків 90 мільярдів гривень. І вони здебільшого на руках у населення. Та аби відновити повноцінну роботуфінустанов, лише довіри мало, треба, щоб запрацював реальний сектор економіки.
Ярослав Стецик, аналітик інвестиційної компанії: « Кредитование сейчас не растет, потому что банки боятся вкладывать деньги, так как нет четких прогнозов, четкого видения роста производства, нет гарантий того, что предприятия вернут эти кредиты»
Саме неповернення кредитів стало чи не головною бідою для банків. Невчасно чи взагалі не повертає позичене кожен п‘ятий клієнт. Українським установам долати ці проблеми допомогає рекапіталізація від уряду. Іноземні, яких в Україні третина, - рятує материнська компанія.
Петро Барон, голова правління комерційного банку: « Материнские компании достаточно сильные и не хотят репутационных рисков и не хотели в этом случае выходить с Украины и заняли позицию поддержки своих дочерних банков и соответственно поддержки банковской системы вцелом»
Як зазначає банкір, очікувати зростання кредитування можна вже у другій половині року. Та видаватимуть передусім короткострокові кредити фізичним особам. Утім, нині банкіри перш за все очікуватимуть на результати виборів, кажуть експерти. Адже від них залежатиме і співпраця з МВФ, яка є одним з головних сигналів для іноземців, чи можна вкладати в країну гроші. //Олексій Пшемиський, Олександр Чесноков, Дмитро Климчук, «Факти», ICTV.


